Běžecká rozlučka s prázdninami. ČEZ RunTour rozběhá Karlovy Vary

Praha 22. srpna 2022 (PROTEXT) – Možná jste Karlovy Vary už několikrát navštívili. Možná je znáte z televize, z internetu nebo dokonce z amerických filmů. Teď ale máte šanci poznat jejich nádherné lázeňské centrum z úplně jiného úhlu. Oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour totiž promění tohle romantické krajské město v jedinečnou běžeckou trať, po které elitní vytrvalci, hobby běžci i celé rodiny s dětmi poběží už 27. srpna. Přijeďte na západ Čech udělat nádhernou tečku za letními prázdninami.

V Karlových Varech se uskuteční už sedmý z devíti letošních závodů rodinného seriálu ČEZ RunTour. Tratě na tři, pět i deset kilometrů vás zavedou do nejhezčích míst lázeňského města. Poběžíte kolem Lázní I, luxusního Grandhotelu Pupp, majestátního Městského divadla, Mlýnské i Tržní kolonády… Možná na vás dopadnou kapky z ikonického Vřídla a oči nebudete moci odtrhnout od lázeňských domů i nádherných historických budov v okolí říčky Teplé.

„Trasa v lázeňském centru je tak krásná, že vám více energie dodá, než vezme,“ říká s trochou nadsázky Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. „A pokud byste přeci jen neměli v cíli dostatek sil, můžete je doplnit v našem zázemí, které jsme letos vylepšili třeba o sprchy. Čekají na vás také masáže od Nadace Leontinka, chutné LIDL menu nebo stánek Edgar power se sportovní výživou. A samozřejmě nesmím zapomenout na samotné Karlovy Vary, které jsou se svými lázněmi a wellness zónami přímo stvořené pro regeneraci.“

Kromě závodů na tři, pět a deset kilometrů jsou součástí programu také dětské Rákosníčkovy běhy na 500 a 1000 metrů, aby si sportovní den v Karlových Varech užila celá rodina. Zážitek z krásné trati vám pak bude připomínat unikátní finisherská medaile, která je oboustranná, světle zelená a zdobí ji speciální stuha i motivační heslo.

Svým během pomůžete dětem

Z vaší účasti v závodě ČEZ RunTour: Karlovy Vary nebudete mít radost pouze vy, ale úsměv na tváři vyběháte také jiným. Padesát korun ze startovného totiž obdrží Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým, a to zejména mladým lidem.

A potěšit můžete i děti v SOS Vesničkách. Pokud absolvujete svůj běh (nejen závod, ale i trénink) s aplikací EPP Pomáhej pohybem, můžete pak své aktivity vyměnit za body. Nadace ČEZ následně za tyto body pošle finanční prostředky dětem, které je opravdu potřebují. „Děkujeme za každý bod, který v aplikaci vyběháte. Je úžasné vidět, že z našeho běhání pak mají radost i děti, kterým pomáháme splnit jejich sny,“ dodává Nikola.

V kalendáři ČEZ RunTour 2022 zbývají ještě tři závody – 27. srpna se poběží v Karlových Varech, 24. září v Praze a 15. října v Pardubicích. Na všechny závody se můžete registrovat prostřednictvím webu www.run-tour.cz.

O ČEZ RunTour

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu

email: nikola.gunisova@vmlyr.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.