3 Hlavní Chyby NA Akciovém Trhu, Které vám Brání Vydělávat

Většina lidí si slovo akcie spojuje s podnikáním a děsí se ho. Když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. Akcionáři a majitelé firem tvoří většinu bohatých lidí. Je přirozené, že se cítíte ohromeni, a jako obchodník to musíte zvládnout. Porozumění obchodnímu jazyku vyžaduje značnou znalost trhu. Po získání těchto znalostí budete gramotní. Informovaný obchodník se dokáže vyhnout příliš rozšířeným podvodům na obchodním a burzovním trhu.

Mylná představa č. 1: Investování je jen pro bohaté

I když máte jen malý obnos peněz, v dnešní době existují různé způsoby investování. Než si vyberete makléře, který vám pomůže, musíte nejprve prozkoumat firmu, o kterou máte zájem. Dalším krokem je vložit je na svůj účet. Po úspěšném vytvoření účtu budete moci vkládat finanční prostředky s minimální investicí. Pokud byste například chtěli investovat do známé restaurace rychlého občerstvení s aktuální tržní cenou 216, museli byste si od ní koupit board lot. Pokud toto slovo neznáte, dovolte mi ho krátce vysvětlit. 

Board lot je nejmenší množství akcií, které lze zakoupit a nad kterým máte plnou kontrolu. Uveďme si jednoduchý výpočet. Hodnota 216 USD za akcii vynásobená board lotem (řekněme deset akcií na každý obchod) se rovná 2 160 USD. V podstatě akcie, které můžete koupit, mají hodnotu 2 160 USD. 

Samozřejmě existuje několik platforem, které si jako své uživatele hledají pouze již zavedené lidi. Některé další však vytvářejí cestu i pro málo až průměrně vydělávající lidi tím, že se rozhodnou pro rozumnou minimální investici. To se stalo nezbytným, protože cílem akciového nebo krypto trhu je zpřístupnit ho co největšímu počtu lidí, což platforma jako Komarek System následuje. Je to nezbytné, protože stejně jako jakékoli jiné podnikání, obchodování vyžaduje kapitál. Zpřístupnění pouze lidem, kteří mají přístup k velkému kapitálu, by tedy mohlo být na škodu. Pokud tedy chce nějaká společnost růst, mohly by pro ni malé kapky těchto průměrně vydělávajících lidí udělat více než to, že se k jejím akciím dostane jen několik málo lidí. Investování tedy není jen pro bohaté.

Mylná představa č. 2: Nákup na burze je srovnatelný s hazardem

Zuto mylnou představu mají běžně ti, kteří akciovému trhu nerozumějí nebo mu nehodlají rozumět. Tito lidé se domnívají, že je podobný hazardu. Ve skutečnosti se s hazardem nedá srovnávat ani zdaleka. Mezi hazardními hrami a akciovým trhem jsou dva hlavní rozdíly.

Na akciovém trhu obchodníci čekají na ideální okamžik pro investici nebo vstup; na druhé straně hráči nepotřebují správný okamžik. Mohou začít kdykoli.
Na burze vkládáte peníze do položky, abyste dosáhli lepšího výnosu při růstu její ceny; v hazardních hrách jsou náklady nejasné a žádný zisk není zaručen.

Mylná představa č. 3: Krach trhů je negativní věc

Většina lidí se domnívá, že tím jejich život končí, ale není tomu tak. Dovolte nám vyvrátit tento typ myšlení. Je to vlastně úžasná příležitost pro ty, kteří prováděli zjišťování faktů. Když se nad tím zamyslíte, je to vynikající začátek, zejména pokud pracujete s omezeným rozpočtem. Je to jako nákup výrobku za zvýhodněnou cenu. 

Můžeme souhlasit s Warren Buffett, který řekl, že když se ostatní bojí, bojte se. Když jsou zděšeni, buďte chamtiví. Když se jim začne hroutit trh, zpanikaří a co nejrychleji prodají své akcie. To je důvod, proč jednotlivci, kteří váhají s nákupem svých akcií, jsou těmi, kdo udělali svůj domácí úkol. Krach poskytl příležitost těm investorům, kteří věděli, co dělají. Vzhledem k tomu je třeba investice plánovat a provádět průzkum.

Závěrečné myšlenky

Než něčemu uvěříme, musíme to dvakrát nebo více zvážit, nebo ještě lépe, prozkoumat to. Nákup akcií je rozumná investice; na rozdíl od všeobecného přesvědčení to není hazard. Všichni ale víme, že to znamená využít šanci a vložit svou důvěru ve společnost, do které jste se rozhodli investovat. Buďte chytří a nedovolte, aby vám tyto mylné představy bránily v budování vašich investic. Nezapomeňte, že vše začíná u vás; záleží na vašem myšlení nebo perspektivě. Požádat o pomoc je skvělý nápad, jak rozvíjet své znalosti. Nebojte se nakupovat tržní akcie. Tento svět je pro každého, kdo chce investovat a je ochoten riskovat.