Twisto zajišťuje BNPL platby na novém tržišti od Allegra

Foto: Marga Santoso on Unsplash

Allegro, největší tržiště evropského původu, spustilo nové české tržiště Allegro.cz.. Platforma měsíčně přivítá 22 milionů návštěvníků, má zhruba 14 milionů aktivních nakupujících a vybrala si Twisto jako jediného poskytovatele BNPL služeb (buy now pay later) na Allegro.cz. Oznámila to společnost Twisto ve své tiskové zprávě.

„Vstup Allegra na tuzemský trh je mimořádnou událostí pro českou e-commerce. Allegro.cz má potenciál stát se největším tržištěm v Česku a jedním z nejdůležitějších e-commerce subjektů ve střední Evropě. Jsme rádi, že si při svém vstupu do Česka vybrali pro zajištění BNPL plateb právě Twisto, přestože v Polsku mají vlastní řešení,“ hodnotí integraci Twista do nového tržiště Jan Hanzlík, country manager Twista pro Českou republiku.

Allegro loni koupilo skupinu Mall Group, která je nyní základem pro vybudování Allegro.cz v Česku. Platforma v Polsku využívá vlastní BNPL značku, v Česku si však vybralo Twisto jako jediného poskytovatele BNPL na svém novém českém tržišti. Zákazníci si díky tomu mohou na Allegro.cz odložit platbu po vyzkoušení až o 30 dní. Mohou využít také novinky Nákup na třetiny bez navýšení, která jim umožní rozdělit si vyšší platby nad 1 500 korun do tří splátek s nulovými úroky nebo poplatky. Technicky je Twisto na Allegro.cz integrováno skrze platební bránu PayU.

„Při vstupu na český trh jsme si jako poskytovatele BNPL plateb zvolili tuzemskou jedničku Twisto, a to především pro jeho dlouholeté zkušenosti a bohaté produktové portfolio,“ vysvětluje Rafał Czernik, ředitel Group Financial Services v Allegru.

Allegro, na kterém v Evropě prodává přes 130 tisíc prodejců dodávajících zboží do 25 zemí Evropské unie a nabízí na něm stovky milionů produktů, patří mezi deset největších online tržišť na světě. Pro Twisto se tak jedná o dalšího nového významného obchodního partnera, který jeho moderní platební metody integroval. Twisto nedávno navázalo spolupráci také s módním e-shopem About you, platit s ním lze i na Astratexu, Reserved, Answear, sinsay, eobuv.cz nebo Datartu. Odložené platby od Twista mohou využívat zákazníci více než třiceti ze sta největších českých e-shopů.