Svět hospodářství se vrací jako názorový web

Svět hospodářství, nejstarší ekonomický časopis působící ještě v někdejším Československu, dnes obnovuje po 15 letech odmlky vydávání.  Vycházet bude jako internetový deník zaměřený na ekonomiku na adrese svethospodarstvi.cz. Vydavatelem je společnost SH media, spol. s r.o, ekonoma a publicisty Jana Ference, který je zároveň šéfredaktorem obnoveného titulu.

Svět hospodářství je tradiční titul, který vycházel pravidelně od roku 1960 v periodicitě třikrát týdně a byl původně vydavatelsky spojen s ČTK. Je tak nejstarším ekonomickým titulem u nás. V 90. letech vycházel jako týdeník. Tištěná podoba týdeníku byla zastavena v roce 2001, na internetu přestal vycházet v roce 2006.

Obnovený Svět hospodářství je koncipován především jako názorový a analytický ekonomický titul, ale obsahuje i aktuální zpravodajství z domova i ze světa.

„Beru si na odpovědnost, že nový Svět hospodářství bude stejně upřímný, informačně přesný a srozumitelný, jako tomu bylo vždy dříve. Chceme se nyní především profilovat jako platforma ekonomických odborníků v celém názorovém spektru. Kromě stálých redakčních autorů počítáme s tím, že nabídneme (a již jsme je i úspěšně oslovili) pravidelně prostor expertům z řad ekonomů, manažerů, průmyslníků nebo majitelů firem. Určitě nabídneme hlubší analýzy a pohledy. Tady vidíme na mediální trhu prostor,“ řekl staronový šéfredaktor SH Jan Ferenc.