finanční antivirus Patron GO získal investici 15 milionů korun

Finanční antivirus Patron GO, který hlídá zdraví rodinných rozpočtů, získal investici na další rozvoj ve výši 15 milionů Kč. Za investicí stojí investiční skupina P&J Capital a zkušený andělský investor Ory Weihs.

Nová mobilní aplikace úspěšně odstartovala v polovině dubna letošního roku. Její výsledky zatím překonávají očekávání. K dnešnímu dni má už přes 8300 registrovaných uživatelů. Těm pomocí speciálního algoritmu identifikovala 7800 finančních virů, tedy předražených, ale zároveň i nebezpečných plateb, kterých je potřeba se zbavit. Pokud by to všichni její aktuální uživatelé udělali, ušetřili by téměř 50 milionů korun.

Antivirus Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

Pokud bude uživatel aplikace chtít viry odstranit, u jednodušších služeb mu stačí pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, je pak majitel účtu propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí srovnatelnou, a přitom levnější službu, než je ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale svým rozsahem bude ještě výhodnější.

Patron GO vychází z dílny Jiřího Patáka, známého například z populárního srovnávače finančních produktů ChytryHonza.cz a Lukáše Vršeckého, který vybudoval věrnostní platformu Rondo. Pro rozjezd finančního antiviru Patron GO získali už před časem Lukáš Vršecký s Jiřím Patákem finanční podporu od investičního fondu Lighthouse Ventures Michala Zálešáka.

„Finanční antivirus Patron GO staví na hluboké znalosti trhu, byznysových dat a pokročilém transakčním mapování. Vše probíhá jednoduše a na jednom místě přímo v mobilu,“ říká Jiří Paták.