Cestovní pojištění pro všechny situace

Praha 3. července 2023 (PROTEXT) – Nejen v létě vyrážíme na dovolenou, přes rok podnikáme možná i služební cesty po ČR i do zahraničí. Žádná taková výprava se nemusí obejít bez nepříjemností, nebezpečí číhá na každém rohu. Tu nešťastně šlápneme, tu nás postihne nějaké onemocnění, se kterým si sami nevíme rady. Když na to dojde doma, zamíříme ke svému lékaři, ale na cestách? To už je složitější, navíc nás nemusí ošetřit všude. I proto je fajn mít uzavřené pojištění na cesty.

Chytrý základ každé cesty? Cestovní pojištění!

Ať už jedete na dovolenou nebo služební cestu, neměli byste odjet bez cestovního pojištění, díky kterému se nemusíte bát, že vám v případě potřeby nikdo nepomůže. I na cestách číhá celá řada nebezpečí, od nemoci přes úraz až po ztrátu zavazadel nebo situaci, kvůli které budete muset cestu na poslední chvíli zrušit.

Bohužel si mnozí myslí, že když mají evropský průkaz pojištění a k tomu celoroční pojištění ke kartě, jsou dostatečně chráněni a nic je nezaskočí. Kde je ale pravda? U pojištění ke kartě bývají poměrně nízké pojistné limity, takže se může stát, že budete muset část škody hradit ze svého. A kdo má dnes našetřené statisíce nebo dokonce miliony? No a když přijde na evropský průkaz pojištění, ten vám sice zajistí ošetření, ale jen ve státním zařízení, a i tam po vás mohou požadovat nejrůznější doplatky za léčbu.

Na co se pojištění na cesty vztahuje?

Dobře vybrané cestovní pojištění by vám mělo poskytnout komplexní ochranu po celou dobu, co budete mimo domov. Zahrnovat by tak mělo hned několik věcí.

Léčebné výlohy jsou základ

Asi tím nejdůležitějším, co pojištění na cesty obsahuje, je pojištění léčebných výloh, které kryje jak náklady na ošetření, tak případnou hospitalizaci nebo transport do nemocnice. Důležité je na léčebných výlohách nešetřit a nastavit si dostatečný pojistný limit. I takový párminutový transport vrtulníkem něco stojí, a když k tomu připočteme ošetření, aplikované léky a zdravotnické pomůcky, může se cena vyšplhat pořádně vysoko. A na kolik se tedy pojistit?

● Na letní cesty za sluníčkem po Evropě si sjednejte pojištění léčebných výloh alespoň ve výši 3 miliony korun.

● Zimní dovolená si žádá alespoň limit ve výši 5 milionů korun.

● Vyrážíte za exotikou? Pod 5 milionů určitě nechoďte.

Jaká je úroveň asistenčních služeb?

Součástí každého cestovního pojištění jsou i asistenční služby, liší se ale úrovní. Prostudujte si, s čím vším vám v rámci pojištění mohou pomoci. Někdy jsou totiž k nezaplacení. Pomohou vám s cizojazyčnou komunikací, zajistí náhradní ubytování, nasměrují do toho nejlepšího zdravotnického zařízení a mnoho dalšího.

Úrazové pojištění není vůbec od věci

I na cestách se může přihodit úraz, v jehož důsledku budete po návratu domů nějakou dobu v pracovní neschopnosti. S tím je spojené snížení platu, mnohdy dost výrazné. Díky úrazovému pojištění můžete za každý den léčení úrazu dostat předem určenou částku.

Pojištění odpovědnosti nepodceňujte

I na dovolené se stane, že někomu nechtěně způsobíte škodu. Stačí na sjezdovce jinému lyžaři přejet neúmyslně přes lyže, v létě zase někoho nechtěně zraníte v bazénu. Na první pohled banality, na ten druhý už vám do smíchu moc není. To když se dozvíte, kolik máte poškozenému uhradit. Díky pojištění odpovědnosti můžete být v klidu.

Proti čemu se ještě v rámci cestovního pojištění můžete pojistit?

Kromě výše uvedeného není k zahození pojištění proti ztrátě zavazadel, ani pojištění proti stornu zájezdu. Každý z nás zažil jistě situaci, že do poslední chvíle nevěděl, zda skutečně odjede, někdo už možná zažil i stres kolem ztraceného zavazadla.

Víte, že všechna tahle pojištění si můžete sjednat i online, třeba pár hodin před odjezdem na dovolenou?

Kontakt:

e-mail: info@martinmatejka.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.