SOFAR PowerMaster: Průkopnická technologie přináší revoluci v systémech skladování energie pro veřejné služby
Šanghaj 26. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost SOFAR, přední světový dodavatel řešení pro fotovoltaiku (PV) a skladování energie (Energy Storage Systems, ESS), uvádí na veletrhu SNEC 2023 svou poslední novinku z oblasti ESS pro veřejné služby SOFAR PowerMaster, která představuje nejnovější technologický pokrok.
Uvedení plně samostatně vyvinutého systému PowerMaster představuje milník v budování komplexní nabídky řešení PV a ESS pro všechny scénáře. Lze jej popsat jako portfolio 5 hlavních průlomových řešení přinášejících revoluci v sektoru ESS pro veřejné služby, která jsou schopna řešit zásadní problémy prostřednictvím zvyšování výnosů elektrické energie při nižších nákladech a bezpečném a nepřetržitém provozu.
Špičkový hybridní chladicí systém
Inovativní kombinace vzduchového a kapalinového chladicího systému umožňuje inteligentní monitorování, které dokáže snížit ztráty při rozptylu tepla přibližně o 30 %, zabránit kondenzaci v prostoru baterie a dosáhnout tak účinného a stabilního chlazení. Kromě toho je systém dodáván s nižším teplotním rozdílem baterie ?2,5 ?, který dokáže udržet články baterie v optimálním teplotním rozmezí a pomáhá prodloužit její životnost o 14 %.
Ověřená maximální bezpečnost
V rámci přísných bezpečnostních standardů je baterie SOFAR PowerMaster vybavena bezpečnostními systémy 3+2, včetně trojnásobného systému potlačení požáru (FFS), systému pro potlačení emisí hořlavých plynů a konstrukce odolné vůči explozi, které zabraňují sekundárnímu hoření. Integrovaná bezpečnostní konstrukce účinně chrání články před vysokým napětím nebo zkratem a zajišťuje stabilní provoz po celý den.
Flexibilní rozšíření
Modulární konstrukce systému je vysoce přizpůsobitelná a umožňuje rozšířit kapacitu jednokomorového systému skladování energie až na 3,93 MWh, což ideálně vychází vstříc proměnlivým potřebám rozšíření kapacity. Inteligentní správa na úrovni stojanů (racků) navíc zvyšuje kapacitu vybití systému o 7 %. Díky tříúrovňové topologii a maximální 99% účinnosti konverze si systém zachovává nižší ztráty a optimální výkon.
Optimalizace nákladů s nižšími LCOS
Vysoce integrovaná konstrukce a propracované řízení dále zvyšují výnosy energie a nabízejí investorům oproti tradičním systémům skladování energie nižší LCOS (levelized cost of storage, sdružené náklady na skladování energie). Kompatibilita s 320Ah články minimalizuje počáteční investiční náklady a umožňuje vyšší energetickou hustotu. SOFAR PowerMaster by se tak měl zařadit mezi nejhospodárnější možnosti skladování energie pro sektor veřejných služeb.
Inteligentní ovládání
Pro zefektivnění procesu řízení využívá SOFAR PowerMaster automatické koordinační ovládání v reálném čase, které zaručuje provoz (PCS) na plný výkon. Inteligentní řídicí algoritmy navíc zajišťují flexibilní a nastavitelnou kapacitu systému.
Viceprezident společnosti SOFAR Yu Feng konstatuje, že systém SOFAR PowerMaster, vyvinutý výhradně společností SOFAR na základě desetiletého rozvoje kapacit výzkumu a vývoje, může přinést do sektoru ESS pro veřejné služby technologickou revoluci. „Jako přední hráč na světovém trhu skladování energie je společnost SOFAR uznávána zákazníky po celém světě. Ve spolupráci s TÜV Rheinland jsme navíc zahájili tvorbu bílé knihy ESS pro veřejné služby. S nadšením očekáváme budoucí vývoj a stále se zaměřujeme na poskytování vyspělých průlomových technologií přispívajících k udržitelnější společnosti pro všechny,“ dodal.
O společnosti SOFAR
Společnost SOFAR je předním světovým dodavatelem solárních fotovoltaických systémů a řešení pro ukládání energie. Chce být lídrem v oblasti digitálních energetických řešení s komplexním portfoliem, které zahrnuje fotovoltaické střídače, hybridní střídače, bateriové systémy pro ukládání energie, centrální ukládání energie a chytrá řešení pro správu energie pro rezidenční, průmyslové a komunální aplikace. V roce 2021 se společnost SOFAR zařadila mezi hlavní pětici globálních dodavatelů hybridních měničů a vytvořila globální síť výzkumu a vývoje se třemi výzkumnými centry a dvěma výrobními závody. V roce 2022 dosáhla její roční výrobní kapacita 10 GW pro fotovoltaické a akumulační střídače a 1 GWh pro baterie. Do konce roku 2022 dodala společnost SOFAR střídače o více než 18 GW do více než 100 zemí a regionů po celém světě.
Více informací o společnosti SOFAR naleznete na adrese https://www.sofarsolar.com/ .
Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2084098/SNEC______0_1200x628____2.jpg
KONTAKT: Lousie Zhu, zhujialin@sofarsolar.com