Chytrá svítidla: světlo podle vašich potřeb

Líbilo by se vám, kdybyste světlo v kuchyni mohli stmívat? Nebo měnit jeho barvu? Rádi byste všechna svítidla v přízemí vypnuli najednou? Hodilo by se vám, kdyby v dětském pokoji za nastavenou dobu světlo automaticky zhaslo? Všechny tyto vychytávky umí chytré osvětlení TUYA. To má tu obrovskou výhodu, že může být začleněno do běžné elektroinstalace. Přenos povelů totiž probíhá bezdrátově. Uživatelsky velmi příjemné osvětlení si tak můžete pořídit i do staršího domku či bytu, a to bez nákladné investice za novou elektroinstalaci.

Co chytré osvětlení umí?

Zapnutí/vypnutí 

Zapnout či vypnout nemusíte jen jedno svítidlo, ale také skupiny světel. To oceníte například při odchodu z domu, kdy nemusíte kontrolovat, jestli je všude zhasnuto. Navíc zapnou/vypnout osvětlení můžete také vzdáleně mimo domov, což může být dobrou prevencí proti zlodějům.

Stmívání

Snížit intenzitu světla můžete opět u jednoho i více svítidel. Chytrá svítidla TUYA nabízí také časovač nočního setmění. Ideální je u osvětlení v dětském pokoji, ať již jde o lampičku nebo stropní svítidlo. Můžete si například nastavit, že se osvětlení z hladiny 50 procent během třeba půl hodiny plynule setmí na 0 procent.

Nastavení teploty světla 

Smart svítidlo dokáže svítit:

nažloutlým světlem (jde o teplou bílou barvu, cca 2700 kelvinů), jaké dávaly dřívější vláknové žárovky,
příjemným bílým světlem (jde o neutrální bílou barvu, cca 4000 kelvinů)
i jasným bílým světlem s nádechem domodra (jde o denní bílou barvu, cca 6500 kelvinů).

Toto zabarvení světla ovlivňuje naše činnosti a vnímání. Nažloutlé světlo s nižším počtem kelvinů navozuje odpočinek, naopak jasné bílé světlo podporuje aktivitu a hodí se k práci. V nabídce jsou i chytrá svítidla s barevným RGB světlem, která využijete například v obýváku, domácí sauně nebo u bazénu.

Nastavení funkce biorytmu

Velmi šikovnou vychytávkou je možnost nastavit si intenzitu a teplotu světla v závislosti na denní době a vaší aktivitě. Osvětlení tak bude velice příjemné a nestane se vám, že třeba při noční cestě na záchod bude svítit nepříjemně zářící světlo.

Vytvořit si můžete:

Noční režim – svítí teplé bílé světlo s minimální intenzitou.
Ranní režim – po noci se automaticky osvětlení přepne na neutrální bílou barvu a zvýší se intenzita světla například na 30 procent.
Denní režim – barva světla bude denní bílá (obdobně jako svítí slunce) a intenzita světla bude na 100 procent.
Večerní režim – osvětlení se automaticky přepne znovu do nažloutlého světla a intenzita bude například kolem 50 procent.

Možnost vytvoření scén

Můžete si například vytvořit večerní scénu, u níž vám bude méně svítit hlavní stropní svítidlo a více stojací lampa.

Jak se chytrá svítidla ovládají?

Nemusíte mít obavy, že byste potřebovali pomoc elektrikáře. Podle návodu zvládnete nastavení sami a bez problémů můžete připojovat další světla. Přitom nemusí jít jen o chytrá svítidla s již integrovaným zdrojem, ale můžete chytrou LED žárovku namontovat do klasického svítidla.

Nejsnazším způsobem ovládání je přes aplikaci v telefonu nebo tabletu, kde můžete nastavení sdílet také s dalšími členy domácnosti. Ovládání jde nejen z vlastní WiFi sítě, ale díky cloudovému systému také mimo domov, pouze potřebujete připojení na internet.

Další možností jsou dálkové ovladače, které bývají součástí svítidel na dálkové ovládání. Zvolit rovněž můžete trvalé připojení na 230 V a používání nástěnných chytrých ovladačů TUYA. Ovládání může být také automatické, a to pomocí chytrých senzorů pohybu, které zapnou světlo na základě pohybu.