Společnosti patřící do holdingu Czechoslovak Group se opět představí na veletrhu Indodefence v Jakartě
Praha 24. října 2022 (PROTEXT) – V indonéské Jakartě se v termínu od 2. do 5. listopadu uskuteční devátý ročník mezinárodního veletrhu zaměřeného na obranný průmysl Indodefence. Veletrhu, jehož význam rok od roku stoupá, se zúčastní i společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) spadající do divizí CSG Aerospace a CSG Defence, které tam budou prezentovat své produkty a služby.
Český průmysl budou na veletrhu Indodefence 2022 reprezentovat podobně jako v roce 2018 společnosti Excalibur International, Excalibur Army, Eldis, Retia, MSM Group. Ve společné expozici D 065 ve výstavním prostoru 20 představí odborníkům i návštěvníkům na ploše 140 m2 pozemní vojenskou techniku, munici různých ráží, dále také systémy pro řízení letového provozu i radarovou techniku. V Indonésii a v regionu jihovýchodní Asie jsou firmy holdingu CSG velmi aktivní a obchodně úspěšné. Navíc velikost tamního trhu nabízí další obchodní a partnerské příležitosti, proto nesmějí na Indodefence chybět. V minulých letech do Indonésie dodaly například obrněná vozidla, automobily Tatra, raketomety, ženijní techniku, letištní radary, munici, náhradní díly atd., další projekty se chystají.
Během letošního ročníku Indodefence společnost Excalibur International představí systém protivzdušné obrany středního dosahu, zároveň ve spolupráci s firmami z divize CSG Aerospace vystaví přehledový radiolokátor dlouhého dosahu pro podporu protivzdušné obrany, to vše v podobě modelů.
Excalibur Army (EA) představí rovněž v podobě modelů část své současné produkce. Jde například o obrněné vozidlo Patriot II (které se v Indonésii v této době podrobuje testování), dělostřelecký systém DITA 155 mm, mostní vozidlo AM-50 EX nebo raketomet RM-70 Vampire s novou pancéřovanou kabinou Puma. V minulém desetiletí EA do Indonésie vyvezla desítky raketometů RM-70 Vampire, které se tam i v současné době v licenci vyrábějí, dále to byly ve spolupráci s kopřivnickou společností TDV obrněnce Pandur II nebo také mostní vozidla na podvozcích Tatra.
Společnost Eldis z Pardubic představí produkty pro komplexní řešení radarového vybavení letišť. To zahrnuje například kombinovaný systém RL-2000/MSSR-1, který spojuje primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. Kromě toho představí i přesný přibližovací radar PAR-E. S těmito systémy firma uspěla již v řadě regionů, vedle evropských států jsou to právě asijské země jako Indonésie, Indie, Čína, Pákistán či Malajsie.
Sesterská společnost Retia do Jakarty přiveze přenosný radar ReTwis 5, který je schopen detekovat a sledovat osoby a živé tvory za nekovovými překážkami. RETIA představí i model jednoho ze svých hlavních produktů v reálné velikosti, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. Ten je vhodný i pro lokalizaci a sledování dronů a bezpilotních prostředků, díky tomu může fungovat jako součást protidronových systémů.
Slovenská MSM Group vystaví na veletrhu širokou škálu velkorážové munice z produkce slovenských společností ZVS, MSM Nováky a španělského výrobce Fábrica de Municiones de Granada (FMG). Výrobní portfolio bude reprezentovat dělostřelecká munice ráže 155 mm a 105 mm, dále to bude tankové střelivo ráže 120 mm a 105 mm nebo raketová munice ráže 122 mm, která je v jihovýchodní Asii hojně využívaná a je vhodná i pro raketomety RM-70. V expozici MSM Group nebude chybět ani minometná munice v podobě min ráží 60 mm, 81 mm, 98 mm a 120 mm.
Minulý ročník Indodefence, který se konal v roce 2018, navštívilo více než 30 tisíc návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout exponáty více než 860 vystavovatelů z 61 zemí světa, což svědčí o již zmiňovaném rostoucím významu veletrhu pro tamní region, ale i světové výrobce. Kromě samotného veletrhu se v rámci doprovodného programu koná několik odborných konferencí a další doprovodný program.
O Czechoslovak Group
Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 8200 zaměstnanců. V roce 2021 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 14,4 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.