Zobrazit váš web na první stránce Googlu pomáhá umělá inteligence (AI) v české aplikaci SEOWRITEE

Praha 13. února 2023 (PROTEXT) – Agentura Seomaker implementovala do online aplikace SEOWRITEE umělou inteligenci nazvanou Lucy. Ta napíše optimalizované články dlouhé až 3 000 slov během několika minut. Od teď už všichni, kdo chtějí získat vyšší organickou návštěvnost z internetových vyhledávačů Google, Seznam a Bing nemusí texty webu a články zdlouhavě psát, pouze je finálně upraví a publikují. Aplikace navíc zobrazí inspiraci ve více než 120 světových jazycích a AI píše texty ve většině z nich včetně češtiny.

„Trend AI copywritingu neboli psaní textů pomocí umělé inteligence se nezadržitelně stává realitou. Kdo bude chtít udržet stále se zrychlující tempo psaní a publikování obsahu, bude se bez pomoci AI prosazovat jen stěží. Mnohem rychlejší je napsaný text upravit, přidat vlastní myšlenky a zajímavá fakta než ho psát celý od začátku,“ říká Rudolf Sehnal, autor aplikace SEOWRITEE, která vmžiku udělá z nezkušeného autora článků zkušeného SEO copywritera a z člověka, který s psaním nemá zkušenosti autora zajímavých článků na jakékoliv téma.

Umělá inteligence Lucy je vytrénovaná psát optimalizované texty

Aplikace SEOWRITEE má další inovaci. Její umělá inteligence Lucy používá k psaní OpenAI GPT-3-003 Davinci. Je to nejpokročilejší model, který dokáže psát sofistikovanější a delší texty. „Lucy jsme vytrénovali na psaní titulků, meta popisů, definic témat, obsáhlých odstavců a odpovědí na otázky. Při psaní zohledňuje zadané klíčové slovo a instrukce upřesňující téma článku,“ dodává Sehnal.

Aplikace napíše texty na pár kliknutí pro všechny typy webů

Je ideální pro majitele webů, blogů a e-shopů, kteří neznají principy SEO, ale chtějí zvýšit organickou návštěvnost z vyhledávačů. Dále pro autory, studenty, novináře a SEO copywritery, kteří potřebují napsat články nebo eseje na vybraná témata – obecná, odborná i úzce specializovaná. Ocení ji také online a obsahové agentury, které potřebují vytvářet optimalizovaný obsah pro své klienty rychleji a efektivněji.

SEOWRITEE má 6 automaticky fungujících modulů

„Podařilo se nám v aplikaci poskládat vše důležité, co majitelé webů a autoři článků pro zobrazování na lepších pozicích ve vyhledávačích potřebují. Moduly fungují automaticky a dramaticky snižují celkový čas tvorby obsahu na minuty a zvyšují šanci na lepší pozice,“ zmiňuje Rudolf Sehnal. Kromě automaticky psaných textů aplikace provádí analýzu klíčových slov, připraví inspiraci z nejlépe skórujících článků na internetu, hlídá hlavní SEO faktory, připraví obsah ve správné struktuře, vytvoří osnovu, odpoví na nejčastěji kladené otázky a zkontroluje originalitu textu.

Jak složité je aplikaci používat?

Používání je jednoduché a intuitivní. Do aplikace stačí zadat téma článku pomocí vystihujícího klíčové slova. Například „platební terminál“ nebo „klimatické změny“. Pak aplikace obratem zjistí, jaké výrazy lidé v této souvislosti na internetu nejvíce hledají a připraví obsah článku – to vše se děje řádově v sekundách. SEOWRITEE umožňuje pro dosažení lepšího výsledku také specifikovat obsah článku. Aplikace poté sama pomocí AI Lucy napíše celý text a zároveň vyhledá související obsah na internetu jako inspiraci pro vylepšení článku o zajímavé informace. Celé to trvá pár minut. Uživateli už zbývá jen článek finálně doladit a publikovat.

Copywriteři jsou z aplikace nadšeni

„Potřebovala jsem napsat článek na téma „spropitné“. Zadala jsem klíčové slovo do SEOWRITEE, upřesnila, co bych chtěla v článku popsat: “co je spropitné, jak vysoké dávat spropitného v česku, jak slušně dávat spropitné” a než jsem si uvařila kávu, byl článek napsaný. Opravila jsem pár drobností, přidala vlastní myšlenky, postřehy a bylo hotovo. Článek jsem jednoduše vyexportovala a poslala webmasterovi k nasazení na web. Aplikace mě příjemně překvapila, protože jsem tak ušetřila pár hodin času,“ sděluje svoje zážitky Jana, marketingová specialistka a copywriter.

Přidáváme další funkce a hledáme investory pro zahraniční expanzi

„Jelikož se oblasti AI psaní a SEO dynamicky vyvíjejí, plánujeme přidávat další funkce, které psaní ještě více zjednoduší a urychlí. Stále se ale budeme držet toho, že celý proces funguje na pár kliknutí. Víme, že jednoduchost používání a maximální efektivita je pro uživatele prioritou. Jelikož aplikace zvládne analyzovat internetový obsah a psát články ve většině světových jazycích, intenzivně jednáme s investory, kteří by nám pomohli s expanzí a rozvojem. Co nevidět bude přístupné API ChatGPT, takže uživatelům přidáme další praktické funkce,“ plánuje Rudolf Sehnal.

Kontakt pro média a investory

Ing. Rudolf Sehnal, MBA, rudolf.sehnal@seowritee.com

LinkedIn

SEOWRITEE je snadno použitelná, all-in-one aplikace, která pomocí AI píše optimalizovaný obsah pro internetové vyhledávače ve většině světových jazycích. Nabízí inspiraci z nejlepších stránek na internetu a hlídá důležité SEO parametry. Pro psaní textů používá speciálně vytrénovanou umělou inteligenci Lucy. Je určena pro copywritery, majitele webů, blogů, e-shopů, ale využijí ji novináři pro psaní článků a studenti pro rychlejší psaní esejí. Vyvinula ji agentura Seomaker, která se zaměřuje na SEO optimalizaci webů a SEO copywriting. Více informací na seowritee.com | app.seowritee.com | seomaker.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.