Znáte Black Friday? Tyto 3 tipy vám pomohou ušetřit ještě více

Máte rádi akce, slevy, výprodeje a výhodné nákupy? V tom případě musíte Black Friday milovat. Řekneme vám několik tipů, jak během něj ušetřit co nejvíce.

Začátek Black Friday

Existuje několik teorií, jak Black Friday mohl vzniknout. Nejrozšířenější je označení finanční krize v 19. století ve Spojených státech. Tato událost ovšem vůbec nesouvisí s jeho aktuálním významem.

Odkdy se Black Friday spojuje s nakupováním? Bylo to v 50tych letech 20. století ve Philadelphii. Tento termín použila místní policie na označení nakupující masy lidí v pátek po Dni díkuvzdání. Velké nakupování se odrazilo i na cestách a tvorbě velkých dopravních zácp.

Další teorii je, že se tento termín začal používat ve vánočním období. Hromadné nakupování způsobilo zvyšování tržeb obchodníků. Červená čísla se změnila na černé, tedy se ztráta změnila na zisk.

To vystihuje právě současný Black Friday, během kterého obchodníci dosahují téměř celoroční tržby.

Nejenom dámy, ale i pánové si během Black Friday přijdou na své. Využijte Sneakerstudio slevový kód a vyberte si z bohaté nabídky obuvi. Víte, kdy se letos uskuteční Black Friday? Už 25. listopadu.

Jak během Black Friday ušetřit, když všechny akce vypadají lákavě a výhodně? 

Před Black Friday nenakupujte ve velkém 

I několik měsíců napřed si dejte pauzu od velkého nakupování. Oblečení, kosmetiky a zejména větších kusů nábytku nebo domácích spotřebičů. Jejich cenovky by vás v listopadu mohly zabolet. 

Připravte si seznam

Během každého nákupu můžete více ušetřit, pokud si dopředu připravíte nákupní seznam. V opačném případě se může stát, že nakoupíte i to, co vůbec nepotřebujete. Platí to při nákupu zboží z jakékoliv kategorie. Když se naučíte omezovat impulzivní nakupování, ve vaší peněžence zůstane více peněz. 

Udělejte si přehled 

Víte, co byste měli udělat dříve, než se pustíte do nakupování? Ověřte si ceny zboží u více prodejců. Zjistíte tak, jestli je následní sleva skutečnou slevou. Jednoduše tak budete vědět porovnat, u kterého prodejce se vám více vyplatí nakupovat.

Kromě jiných akcí vás čeká i Okay Black Friday. Připravte se na skvělé ceny elektrických spotřebičů i velké domácí techniky.

Jak dlouho budou trvat slevy? 

Více kamenných prodejen, ale i e-shopů často uvádí, jak dlouho budou jejich slevy trvat. Pokud se rozhodnete nakupovat později, musíte se připravit na menší nabídku.

Po Black Friday následuje Cyber Monday

Nestihli jste nákupy během Černého pátku? Dobrou správou je, že se ním výhodné nákupy nekončí.

Následuje tzv. Cyber Monday, který je následujícím pondělkem po Black Friday. Pátkové slevy tedy trvají celý víkend, včetně pondělku.

Vícedenní slevy nemají žádný vliv na vývoj cen. Ty zůstávají pořád stejné.

Jediné, co se může změnit, je šířka sortimentu a jeho dostupnost. Pokud ale nechcete nakupovat nic specifického, máte na nakupování dostatek času.

Naše rada na závěr je jednoduchá. Pokud nějaké zboží skutečně chcete, s koupi neváhejte. Během Black Friday to platí dvounásobně.