Zařaďte vyšší rychlost! Při ČEZ RunTour Kopřivnice prověřili běžci svou formu na testovacím polygonu Tatra

Kopřivnice 16. dubna 2023 (PROTEXT) – V kopřivnickém areálu automobilky Tatra Trucks na jeden den utichly stroje i motory, místo nich se nad severomoravským městem nesl zvuk startovních výstřelů a smích běžců, kteří se v sobotu 15. dubna zúčastnili druhého letošního závodu ČEZ RunTour. Kromě jedinečné trati si užili i bohatý doprovodný program s kompenzačním cvičením či vstupem do bazénu.

Ani občasný déšť, který se v Kopřivnici střídal se sluncem, nepokazil účastníkům oblíbeného rodinného seriálu běžeckou radost. V rodném městě Emila Zátopka pro ně totiž byla připravena jedinečná trať – automobilka Tatra Trucks, která je spolupořadatelem závodu, otevřela brány svého jindy kompletně uzavřeného areálu. Díky tomu vedla běžecká trať kolem montážních hal i po unikátním testovacím polygonu, na kterém automobilka testuje své slavné vozy a nyní je rozestavila podél trati. Letošní novinkou pak byl průběh tovární halou společnosti Brose.

První medaile si jako tradičně pověsily na krk děti v cíli svých Lupilu běhů na 500 a 1000 metrů. Po nich už se začali na start řadit účastníci tříkilometrového závodu – nejkratší ČEZ RunTour trať nejrychleji prolétli Martina Mazáčová (11:52) s Erikem Machů (9:36). „Ta kopřivnická trať byla super, rád běhám na pevném povrchu, a to se mi tady splnilo,“ usmíval se v cíli zlínský atlet.

Nejvíce účastníků měl tradičně PUMA RUN 5 KM. Jeho vítězi se na trati s dvěma ostrými kopci stali Michal Včeliš (17:44) a Markéta Kašná (20:06). „Dneska se mi běželo skvěle, jen ty kopečky mě trochu zbrzdily. Závod ČEZ RunTour jsem neběžela od roku 2020, tentokrát mě ale přilákala trať v uzavřeném kopřivnickém areálu, která byla moc zajímavá,“ řekla vítězka závodu.

Zlaté koule pro vítěze závodu ČEZ RUN 10 KM si z Kopřivnice odvezli Josef Novak (31:55) a Hana Homolková (38:45). Právě nejdelší trať byla jako jediná zpestřena o průběh výrobní halou Brose.

Cvičení, masáž i bazén

Další sportovní zážitky čekaly na běžce v cílovém prostoru, který se nacházel hned vedle nového Muzea nákladního automobilů Tatra a ze kterého si odnesli mimo jiné originální medaili se siluetou Tatry 603. V rámci téma duševního zdraví, které propojuje celou letošní sezonu ČEZ RunTour, si vyzkoušeli lekce kompenzačního cvičení. Za regenerací se běžci vydali do relaxační zóny O2, kde se natáhli do lehátek, do masážního stanu ALPA, kde na ně čekali šikovní maséři Nadace Leontinka, nebo do kopřivnického bazénu, kam měli zajištěný vstup v rámci startovného. Za své výkony se pak mohli odměnit výborným a zdravým jídlem ze speciálního LIDL menu.

Aby děti mohly sportovat

Běžci ČEZ RunTour dlouhodobě pomáhají svými výkony dětem z dětských domovů, a to prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V ní uživatelé získávají za své aktivity body, které pak přidělují charitativním projektům vytvořeným společností ČEZ pro každý jednotlivý závod zvlášť. V rámci kopřivnického závodu takto běžci podpořili nedaleký Dětský domov Čeladná, který za vyběhané body obdrží od Nadace ČEZ finanční prostředky na nákup zimního sportovního vybavení. „Děkujeme všem běžcům, kteří společně s námi pomáhají. Jsme moc rádi, že aplikaci využívají nejen při závodech, ale také při tréninku nebo třeba při procházkách,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Pokračuje také úspěšná spolupráce s Nadací Leontinka, která podporuje nevidomé děti a mladé lidi. Z každého startovného obdrží nadace padesát korun.

Chcete příště běžet s ČEZ RunTour také? Kompletní termínovou listinu najdete na www.run-tour.cz, kde se můžete také registrovat na nejbližší závod v Brně, který se uskuteční 13. května.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, email: nikola.gunisova@vmlyr.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.