VOX hlásí nového investora a odhodlání být lídrem trhu

Praha 2. září 2022 (PROTEXT) – Akciová společnost 1. VOX patří k jedné z nejdéle působících agentur zaměřených na vzdělávání dospělých. V tuzemsku působí již 29 let. Nový většinový akcionář, společnost Menila Invest, přichází se záměrem postupné modernizace a rozvoje firmy. Vzdělávání musí reflektovat „tep doby“ a s ním i proměny, kterými naše společnost jako celek prochází.

„Cesta to nebude lehká, ale bereme ji jako neopakovatelnou výzvu a přicházíme s nápady a nadšením, s vůlí uspět. Právě v době změn se vzdělávání stává jak společensky, tak investičně stále významnější oblastí. Chceme dát dosavadní firemní filozofii inovativní rozměr a restart společnosti zaměříme na kompetence našich pracovníků,“ říká Veronika Kratochvílová, spolumajitelka Menila Invest.

„Naší ambicí je zavést nové akreditované vzdělávací programy. Jimi chceme oslovit širokou škálu klientů – od mladé generace, která se na vstup do pracovního procesu teprve chystá, až po ty již zkušené a na pracovním trhu etablované experty, kteří chtějí svou kariéru nejen rozvíjet, ale třeba také oborově měnit,“ pokračuje Veronika Kratochvílová. Ta se, stejně jako druhý společník Menila Invest František Francírek, vzdělávání věnuje dlouhodobě. Sedm let působila jako mentor a kouč pro Škoda Auto. František Francírek, profesí daňový poradce, je mimo jiné dlouholetý karierní kouč a vysokoškolský lektor.

Dosavadní jediná majitelka a nezaměnitelná tvář společnosti 1. VOX, Zdenka Vostrovská, považuje prodej majoritního podílu za krok, který pro firmu získává potřebného strategického partnera. Jak sama říká, umožní ji to lépe rozložit své síly mezi práci pro 1. VOX a výuku na Vysoké škole ekonomické, kde jako vyučující trvale působí. „Energie mám stále na rozdávání, do důchodu se rozhodně nechystám,“ dodává Zdenka Vostrovská s humorem jí vlastním. Její zkušenosti se tak budou i nadále promítat nejen do aktuální přípravy nové produktové nabídky.

„Trh vzdělávání se mění a my chceme jít těmto změnám naproti. Náš vstup do společnosti vnímáme jako výjimečnou příležitost propojovat dosavadní tradici společnosti s nejnovějšími trendy. Využití lektorského know-how více než 600 špičkových s námi spolupracujících odborníků vyžaduje od vzdělávací společnosti flexibilní podmínky spolupráce, spolehlivé realizační zázemí i pružnější reakce na potřeby našich klientů. 1. VOX tak bude i nadále patřit mezi nejlepší volby pro zajištění vzdělávání a rozvoje ve firmách, týmech i pro jednotlivce,“ uzavírá František Francírek.

Kontakt:

1. VOX a.s.

Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1

www.vox.cz

vox@vox-kurzy.cz