Vize BICZ Golf Parku je spojená s péčí o mladé golfové talenty a dlouhodobou udržitelností

Hradec Králové 10. listopadu 2022 (PROTEXT) – Golfový areál BICZ Park Golf v Hradci Králové, patřící od letošního června do majetkového portfolia holdingu BICZ, čekají v budoucnu velké změny. Jeho majitelé počítají s významnými investicemi v řádech milionů korun do jeho rozvoje, s cílem zlepšit péči o mladé golfisty, stávající členy a celkově znovu oživit místní klubový život. Nedílnou součástí těchto plánů jsou i projekty, které pomohou vytvořit trvale udržitelné a společensky prospěšné místo, které bude sloužit jak ke komerčním, tak i soukromým účelům.

BICZ Park Golf jako místo pro začínající golfisty a kvalitní hřiště s moderním zázemím a bohatým klubovým životem

Společnost BICZ Holding se stala majitelem golfového areálu v hradecké Roudničce letos v březnu. Za necelý půlrok se zde podařilo významně zlepšit kvalitu místního devítijamkového hřiště a změnit celkově přístup k vedení klubu. Významné úpravy, pravidelná údržba s důrazem na zrychlení greenů, vysekání a vyčištění vybraných ploch s cílem zajistit vyšší hratelnost a celkovou prostupnost hřiště, to vše pomohlo k tomu, že hřiště uzavírá sezonu ve výborné kondici. Akce, které byly golfovým klubem organizovány, přivedly na hřiště i do klubovny a restaurace stovky lidí. Oblíbené golfové akademie pro nejmenší, kurzy pro začínající hráče, teambuildingové akce spojené s golfem či turnaje, to vše pomohlo letos zatraktivnit BICZ Golf Park.

Noví majitelé plánují významné investice s cílem dlouhodobě rozvíjet příměstský golf

Důležitým úkolem, který se podařilo úspěšně splnit, bylo stabilizování týmu, který se podílí na provozu celého areálu. Jeho vedení se, při převzetí klubu novým majitelem, ujal nadšený golfista a úspěšný ekonom, Martin Blank. Ten také více přibližuje, co konkrétně se v nebližší době pro golfisty chystá. „Téměř ihned po mém nástupu do funkce prezidenta klubu jsme společně s majiteli začali pracovat na plánu dlouhodobého rozvoje celého areálu. Jde nám o to, aby se z Park Golfu stalo místo, kde se bude golfistům nejen dobře hrát a kde budeme moci pomáhat v rozvoji mladým golfistům, ale také kde se budou golfisté rádi potkávat a trávit svůj čas i mimo samotnou hru. Z tohoto důvodu již nyní usilovně pracujeme na zkvalitnění klubového zázemí. S tím souvisí právě probíhající přípravné práce na vybudování zastřešení terasy klubu a nákup nového vybavení.“ Tato investice, která přesáhne milion korun, dovolí pořádat nejen turnaje, ale i různé společenské akce pro členy klubu. „Zároveň uvažujeme o rozšíření možností pro indoorové hraní v zimním období,“ dodává Blank. Klub nezapomíná i na mladé golfisty. V plánu do budoucna je vytvoření kvalitního centra pro mládež, se kterým souvisí i vybudování nových tréninkových ploch.

Celý areál čekají další investice s důrazem na ESG filozofii holdingu BICZ a dlouhodobému zhodnocení

Majitelé klubu vybírají investice s cílem zajistit nejen jejich dobrou návratnost, která povede k vyšším příjmům a k dlouhodobému zhodnocení celého areálu, ale také budou mít co nejmenší dopad na životní prostředí. Z tohoto důvodu se rozhodli nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu, která zároveň odpovídá ESG filozofii celého holdingu. „Tento projekt vnímáme jako skutečně trvale udržitelnou a společensky odpovědnou investici. Nová elektrárna částečně pokryje nejen spotřebu elektrické energie z obnovitelného zdroje pro restauraci, hotel i klubové zázemí, ale také zajistí rychlou návratnost vložených finančních prostředků,“ vysvětluje spolumajitel holdingu Milan Filo.

Kvalita a silní partneři pomohou klubu k dlouhodobému úspěchu

Cílem majitelů BICZ Park Golfu je především udržet dlouhodobě vysokou kvalitu hřiště, a to ve všech směrech. Prioritou je péče o dětské hráče, členy klubu a stabilizovat členskou základnu. „Pevně věřím, že k nám najdou znovu cestu i hráči, kteří v průběhu let odešli“, říká Martin Blank. „Budu se také zasazovat o znovuoživení společenského klubového života, jehož součástí je i získávání významných partnerů klubu. Jedním z nich je nově uzavřená dohoda o spolupráci mezi námi a významnou hodinářskou firmou Bechyně. BICZ Park Golf má velký potenciál, který chceme maximálně využít“, dodává na závěr Blank.

BICZ Park Golf – jedinečné místo s neopakovatelnou atmosférou

Park Golf hrál mezi 9jamkovými hřišti v republice vždy významnou roli. Nemůže samozřejmě konkurovat násobně větším 18jamkovým mistrovským hřištím, ale to ani není cílem majitelů. V budoucnu zde chtějí efektivně využít potenciálu příměstského hřiště, které je vnímáno nejen jako příjemné místo pro kvalitní golfovou hru, ale také jako prostor pro společenská a obchodní setkávání u dobrého jídla v moderní restauraci s terasou a jedinečnými výhledy. Možnost organizování firemních akcí jako jsou školení, teambuildingy, prezentace či večírky, stejně tak jako soukromé oslavy a svatby jsou benefity, které Park Golf nabízí a odlišuje od ostatních podobně velkých golfových areálů.

Více o areálu: www.parkgolf.cz

Více o majiteli BICZ Holding: www.bicz.cz

Informace pro média: media@bicz.cz