V Ivančicích budou provoz řídit semafory

Ivančice 3. července (PROTEXT) – Silničáři v Ivančicích v minulém roce začali budovat novou okružní křižovatku a v letošním roce by měli mít hotovo. Zatím co doposud platilo jen drobné dopravní omezení, které trápilo především místní, kdy byly uzavřené přilehlé ulice, tak letos zdrží řidiče semafory. Nový kruhový objezd nahradí místní křižovatku, která byla v minulosti místem častých nehod.

Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SUS JMK: „V tuto chvíli tam nebude moc velké omezení, ale ve chvíli, kdy se bude stávající komunikace napojovat na křižovatku, tak bude dopravní omezení a doprava bude řízena semafory. V minulém roce probíhaly spíše přípravné práce a v to hlavní se dělá letos.“

Uzavřené ulice jsou Mřenkova a Dolní Hlinky. Semafory by se měly v místě objevit ještě během června a budou zde umístěny až do konce stavby. Během třetí etapy, která je naplánována na 17. července pak řidiči budou jezdit po kruhovém objezdu.

Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SUS JMK: „Stavba probíhá podle plánu a měla by skončit 30. srpna. Proběhla nám tam velká voda, takže dojde k prodloužení termíny. O kolik dní to ale bude to zatím nevíme.“

Stavba vyjde na zhruba 23 milionů korun. Po jejím dokončení by měla být doprava ve městě plynulejší a bezpečnější. Součástí stavby budou i nové chodníky, které zlepší bezpečnost chodců.

PROTEXT