V České Skalici probíhá rekonstrukce silnice III/3049, s komplikacemi počítejte do října

Česká Skalice 22. června 2024 (PROTEXT) – V těchto dnech naplno běží rekonstrukce silnice třetí třídy č. 3049 v České Skalici. Ta patří mezi jednu z nejvytíženějších v kraji, zejména přes letní měsíce, a to kvůli nedalekému turistickému cíli – Babiččině údolí. Stavební práce na novém úseku za téměř 50 milionů korun jdou zatím podle plánu.

Martin Červíček (ODS), hejtman Královéhradeckého kraje: „My jsme se před časem rozhodli, že tento zatížený tah budeme rekonstruovat postupně, zhruba na 4 etapy, minulý rok jsme tady dělali průtah Zličí, letos chceme navázat spojením České Skalice včetně toho mostu, který tady musíme rekonstruovat ve Zliči, budeme pokračovat dále, až do Červeného Kostelce, to je můj cíl.”

První etapa Zlíč – Česká Skalice by měla být dokončena letos v říjnu.

Jiří Brandejs, ředite Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje: „Je dlouhá necelých 9 km a my máme projektovou dokumentaci na celý úsek rozdělenou na 4 etapy. Teď se nacházíme na té první etapě od České Skalice, v současné době se připravuje komunikace pro recyklaci za studena, tzn. podkladní vrstvy a na to pak položíme asfalt.”

Investorem celé akce je Královéhradecký kraj.

Martin Červíček (ODS), hejtman Královéhradeckého kraje: „Já když si vzpomenu na období před rokem 2017, kdy se tady dělaly různé rekonstrukce silnic v průměru ročně za 400 milionů, tak jsem moc rád, že jsme změnili ten přístup, děláme v každém okrese, stavíme třikrát více a ten průměr dneska není 400, ale minimálně miliarda dvě stě, navazuje to na sebe, není to v jednom místě a myslím si, že jedině tak můžeme tu silniční síť dát časem dohromady.”

V letošním roce kraj počítá celkem se 57 dopravními stavbami a generálními opravami za téměř dvě miliardy korun.

Zdroj: POLAR televize Ostrava