Spolupráce jedné z největších platebních bran v České republice ThePay s fintechovým magazínem Fintree trvá už několik měsíců

Praha 15. února 2023 (PROTEXT) – Strategické partnerství umožnilo oběma stranám dělat to, co umí nejlépe – podporovat dostupnější FinTech.

FinTech označuje inovace ve finančnictví, které jsou tažené především rychle se vyvíjejícími technologiemi. Ty dnes umožňují třeba platit v kamenných prodejnách za pomoci chytrých zařízení jako jsou hodinky, telefon v mnoha světových měnách nebo třeba i kryptoměnami. FinTech se vyvíjí raketovým tempem a projevuje se ve všech finančních oborech od investování, pojišťovnictví až po správu osobního bohatství.

„Spolupráce s Fintree mě baví od samého počátku, když jsme se potkali v dobré společnosti pod taktovkou České fintechové asociace. Nejen, že jsme si ten večer plácli a druhý den už podepisovali smlouvu o partnerství, ale zároveň jsme na akci našli i perspektivního klienta, který už je také na naší palubě. Díky Fintree můžeme snadněji informovat veřejnost o tom, co se u nás nebo i obecně na scéně děje. Třeba teď máme na stole expanzi k našim východním sousedům a v testovacím provozu PSD2 platby. Zkrátka samé zajímavé věci, které rádi vykřičíme do světa, ale i takové, které si do poslední chvíle necháváme pod pokličkou,“ řekl Daniel Havel, zakladatel a CEO platební brány ThePay.cz

Tyto technologie přinesly nepřeberné množství možností práce se svými financemi, a to prakticky komukoliv, kdo má počítač nebo mobilní telefon s připojením k internetu. Velká a rychlá adopce však často vyvolává problémy ve chvíli, kdy lidé nedodržují základní pravidla práce jak s finančními aplikacemi tak s osobními financemi.

„To že fintech umožnil investovat a lépe pracovat s financemi prakticky komukoliv je samozřejmě skvělé. To že lidé dostanou tuto možnost ale ještě nemusí nutně znamenat, že jim to přinese dobré výsledky. Znám mnoho případů, kdy nerespektování základních pravidel investování nebo neznalost finančních platforem stálo za velkými ztrátami,“ říká Radim Oulehla, spoluzakladatel online magazínu Fintree.

Právě v tom tkví největší přidaná hodnota strategického partnerství ThePayFintree – podpora široké veřejnosti ve fintechové a finanční gramotnosti. Ve výsledku to znamená tvorbu vzdělávacích sekcí, recenzí i návodů práce s platformami, větší množství rozhovorů, podcastů i vzdělávacích eventů.