Společnosti Debswana a Huawei představily první projekt chytrého diamantového dolu orientovaného na 5G na světě

Barcelona (Španělsko) 1. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Na veletrhu MWC Barcelona 2023 dnes firmy Huawei a Debswana z Botswany společně oznámily první projekt chytrého diamantového dolu na světě orientovaného na technologii 5G.

Vedoucí oddělení řízení informací společnosti Debswana Molemisi Nelson Sechaba uvedl, že řešení pro chytré doly s podporou společnosti Huawei bylo nasazeno v povrchovém diamantovém dole Jwaneng společnosti Debswana a projekt byl zahájen v prosinci 2021. Řešení privátní sítě 4G eLTE společnosti Huawei zajišťuje stabilní připojení pro důl Jwaneng a připojuje se k němu více než 260 zařízení. To umožňuje propojení mezi výrobními, bezpečnostními a ochrannými systémy dolu.

Pan Sechaba uvedl, že je důležité nasadit řešení eLTE pro stabilnější připojení důlních zařízení. To má dva důvody. Prvním z nich je efektivita. Schopnost přenášet data v reálném čase zvyšuje efektivitu zařízení, jako jsou důlní vozidla, zvyšuje výnosy a snižuje dlouhodobé provozní náklady. Za druhé, řešení pomohlo zvýšit bezpečnost. Díky sběru dat v reálném čase, zpětnému přenosu a interakci je systém citlivější a přesnější, zároveň poskytuje spolehlivější ochranu zaměstnanců a vozidel.

Důl Jwaneng je prvním inteligentním diamantovým dolem na světě, který je orientovaný na technologii 5G. To znamená, že hardwarové vybavení, jako jsou základnové stanice používané v řešení digitální transformace dolu, podporuje upgrade sítě na 5G. Funkce 5G, jako je velká šířka pásma a nízká latence, mohou podpořit použití nejmodernějších technologií, jako je autonomní řízení, což v budoucnu umožní inteligentnější digitální transformaci těžebního průmyslu.

Ministr pro komunikaci, znalosti a technologie Botswany Hon. Thulagano M. Segokgo prohlásil, že vláda Botswany s potěšením sleduje společné úsilí společností Debswana a Huawei o digitální transformaci v těžebním průmyslu. Debswana je přední těžební společností v Africe, která může díky spolupráci se společností Huawei posunout efektivitu, produktivitu a bezpečnost těžby na vyšší úroveň. Vláda Botswany bude i nadále zavádět usnadňující opatření na další podporu agendy digitální transformace ve všech odvětvích včetně těžebního průmyslu a vítá mezinárodní společnosti, jako je Huawei, aby se na této agendě podílely. Již probíhající opatření, včetně formulovaného programu digitalizace, plánu 5G a dalších podpůrných zásad.

Technologický ředitel Huawei Mine BU Xu Jun uvedl, že společnost Huawei se zavázala využít své silné stránky v oblasti ICT technologií, jako jsou 5G, cloud, umělá inteligence a IoT, k vývoji inteligentních důlních řešení pro zákazníky v těžebním průmyslu po celém světě.

Viceprezident společnosti Huawei pro subsaharskou Afriku Liao Yong prohlásil, že v uplynulých pěti letech poskytovala společnost Huawei služby těžebním podnikům v řadě zemí regionu, včetně Jihoafrické republiky, Botswany, Zambie, Namibie a Ghany. Do budoucna bude společnost Huawei spolupracovat s více místními partnery, aby urychlila digitální transformaci těžby a vytvořila v Africe větší hodnotu.

Podle společnosti Debswana, která navázala na úspěch projektu v dole Jwaneng realizovaného společně s firmou Huawei a místními botswanskými společnostmi v souladu s botswanským programem pro posílení ekonomického postavení občanů, plánuje společnost v roce 2023 nasadit chytré důlní řešení také ve svých dolech Orapa, Damtshaa a Letlhakane.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2011778/PIC.jpg

KONTAKT: Yifan Ji, jiyifan2@huawei.com