Společnost Tetracore oznamuje, že USDA od ní zakoupil diagnostické testovací soupravy na ASF a FMD

Rockville (USA) 16. února 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Tetracore, Inc. (Tetracore®) s potěšením oznamuje partnerství s Úřadem pro kontrolu zdraví zvířat a rostlin (APHIS) při Ministerstvu zemědělství Spojených států amerických (USDA), jemuž poskytne zásoby testů PCR na africký mor prasat (ASF) a slintavku a kulhavku (FMD). Tyto testovací sady byly zakoupeny pro účely Národní banky vakcín a veterinárních protiopatření, aby byla zajištěna připravenost USA na případné vypuknutí vysoce závažné cizokrajné nákazy zvířat (FAD). Diagnostické testovací soupravy VetAlert™ na ASF a FMD od společnosti Tetracore, jež jsou jedinými sadami PCR, které mají licenci USDA pro tyto choroby, budou mít zásadní význam pro minimalizaci potenciálně ničivých dopadů vypuknutí FAD.

Výskyt ASF v Dominikánské republice představuje možnou hrozbu pro výrobu potravin ve Spojených státech. Propuknutí FMD a ASF může mít ničivé hospodářské důsledky pro živočišnou výrobu. Tato hrozba vyžaduje snadno dostupnou, přesnou a ověřenou diagnostiku. Náhlý příliv vzorků do laboratoří pro testování zdraví zvířat by rychle vyčerpal dostupnou kapacitu protiopatření. V zájmu nárazově zvýšené laboratorní kapacity v případě, že vypukne epidemie, požádal USDA společnost Tetracore o dodávku testovacích sad na FMD a ASF s licencí od USDA.

Sady diagnostických testů VetAlert™ na ASF a FMD u byly upraveny o stávající virové sekvence, aby nadále vyhovovaly svému účelu. Tyto testy byly validovány ve studiích s mnoha referenčními laboratořemi. Diagnostické testovací soupravy VetAlert™ na ASF a FMD byly vyvinuty a uvedeny na trh výzkumníky společnosti Tetracore a ta je jejich výhradním prodejcem.

O společnosti Tetracore, Inc.

Tetracore je biotechnologická společnost specializující se na vývoj a výrobu diagnostických zařízení a testů pro detekci infekčních onemocnění. Sídlí v biotechnologickém koridoru v Rockville ve státě Maryland. Společnost Tetracore založili v roce 1998 bývalí inspektoři Zvláštní komise OSN pro biologické zbraně a vědci z Námořního lékařského výzkumného ústavu v Bethesdě ve státě Maryland. Další informace najdete na adrese www.tetracore.com nebo se na nás obraťte emailem na jkelly@tetracore.com.

®Tetracore je registrovaná ochranná známka a VetAlert je ochranná známka společnosti Tetracore, Inc.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/371337/Tetracore_Logo.jpg