Společnost Midea představuje nejnovější multisplit systémy

Frankfurt (Německo) 11. dubna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Stále se prohlubující klimatická a energetická krize představuje pro společnosti novou výzvu, aby překonaly konvenční koncepty designu a vytvořily inovativní výrobky, které připraví cestu k udržitelné budoucnosti. Jednou ze společností, která se snaží posouvat hranice udržitelných technologií, je Midea, inovátor a průkopník řešení pro inteligentní domácnosti. Paolo Lorini, vedoucí Midea RAC Design Milan (MRDM), se spojil s Matteem Nunziatim, špičkovým italským interiérovým designérem, aby společně představili nový multisplit systém Midea se zaměřením na inovativní technologii rekuperace tepla – celoroční komplexní řešení tepelného čerpadla.

Matteo Nunziati je považován za jednoho z nejnadanějších interiérových designérů své generace. Specializuje se na luxusní hotely, rezidenční projekty a má za sebou řadu projektů interiérového designu po celém světě.

Z pohledu Mattea Nunziatiho bere holistický design v úvahu nejen udržitelnost, ale také funkčnost a estetiku a podporuje vzájemné vztahy mezi objekty a prostředím, které je obklopuje. Matteo Nunziati uvedl, že při vytváření domu s co nejlepším řešením ohřevu vzduchu a vody se zaměřil na estetický vzhled, odolnost a udržitelnost při zachování nízké ceny. Příkladem tohoto přístupu je nový multisplit systém Midea s integrovaným ohřevem vody.

S touto myšlenkou souhlasí i Paolo Lorini, který uvedl, že společnost Midea jasně identifikovala poptávku evropského trhu po kompaktním a ekologickém řešení typu „vše v jednom“, které pro koncové uživatele minimalizuje provozní náklady i potřebný prostor. Jak vysvětlil, většina domů je dnes vybavena několika nezávislými systémy, s klimatizací na léto, podlahovým vytápěním na zimu a plynovým kotlem na celoroční ohřev vody, které jsou neefektivní, jejich provoz a údržba jsou příliš nákladné a zabírají v domě mnoho místa.

„Společnost Midea vytvořila něco zcela výjimečného: všechny výše uvedené systémy jsme integrovali do multisplit řešení, které podporuje až čtyři vnitřní klimatizační jednotky schopné chladit a vytápět prostor a modul pro ohřev vody, to vše připojené k jediné venkovní jednotce s technologií rekuperace tepla.

V létě je při provozu klimatizace k dispozici teplá voda zdarma, protože její energii lze rekuperovat a znovu využít pro ohřev vody. Systém se dodává ve dvou variantách pro domácnosti s různými prioritami. Model vybavený hydro jednotkou je určen pro uživatele, kteří potřebují vytápět prostor i dodávat teplou vodu bez dodatečných nákladů, zatímco model se spirálovým zásobníkem vody umožňuje rychlé chlazení a ohřev vzduchu a zároveň celoroční dodávku teplé vody,“ uvedl Paolo.

„Nový systém „vše v jednom“, který je šetrný k životnímu prostředí, všestranný a snadno se instaluje, mění pravidla hry a posouvá společnost Midea do čela vývoje rezidenčních split systémů. Společnost Midea je nadšená, že může tento revoluční systém nabídnout svým zákazníkům po celém světě, a jsme přesvědčeni, že nastaví nový standard v tomto odvětví,“ dodal.

V úvodním videu, které vytvořila oceňovaná nezávislá kreativní agentura F5 Shanghai ve spolupráci s italským multidisciplinárním kreativním studiem Mybosswas, Matteo Nunziati a Paolo Lorini diskutovali o zajímavých tématech, jako je udržitelnost, estetika a úspora energie. To jsou témata, která jsou v dnešní době velmi často zmiňována a na která systém Midea Multi Splits přináší řešení.

O divizi rezidenčních klimatizací Midea

Oddělení rezidenčních klimatizací Midea Residential Air Conditioner Division („Midea RAC“) nabízí celou řadu produktů pro rezidenční použití od splitových, okenních a přenosných klimatizací až po odvlhčovače a lehké komerční jednotky. S 11 výrobními závody v Číně, Vietnamu, Indii, Egyptě, Brazílii a Argentině přesahuje roční výrobní kapacita klimatizací Midea RAC 67 milionů kusů.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2032803/Video1.mp4

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2030435/image_5026356_32265540.jpg

KONTAKT: Charlotte Liu, charlotteliu@midea.com