Společnost Arctech opět prokázala sílu svého know-how na projektu 500MW fotovoltaické elektrárny v Uzbekistánu

Šerabad (Uzbekistán) 15. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Arctech, přední světový dodavatel solárních sledovacích systémů, nosičů a stavebně integrovaných fotovoltaických řešení, s potěšením oznamuje podpis významného kontraktu s China Machinery Engineering Corporation (CMEC) na dodávku 500MW solárního sledovacího systému v Šerabadu v Surchandarijské oblasti v Uzbekistánu.

Společnost Arctech dodá pro tento projekt solární sledovací systém SkyLine II. Tento pevný sledovač je vybaven synchronním vícebodovým pohonným mechanismem. V aktivním stavu dokáže odolat větru o rychlosti až 22 m/s, což mu umožňuje sledovat slunce po více hodin a efektivně zvyšovat výrobu energie a vytvářet větší ekonomickou hodnotu pro provozovatele. Tuhost, kterou zajišťuje vícebodový hnací mechanismus, umožňuje také bezpečné uložení do úhlu 0 stupňů, což je rozhodující pro prevenci prasklin a poškození modulu.

Projekt fotovoltaické elektrárny v Šerabadu je pozemní solární projekt, který je plánován na ploše 600 hektarů. Oficiálně vstoupil do fáze komplexní výstavby a podle očekávání bude připojen k síti do konce roku 2023. Očekává se, že po svém dokončení vyrobí 1 040 000 MWh elektřiny a dodá dostatek čisté energie pro napájení 300 000 domácností. Projekt účinně řeší problém nedostatku energie v Uzbekistánu, snižuje závislost na fosilních zdrojích, pohání transformaci a modernizaci místní sociální energetické infrastruktury a podporuje rozvoj „zelené Hedvábné stezky“.

Na rok 2023 připadá desáté výročí iniciativy „Nová Hedvábná stezka“. Uzbekistán, který se nachází ve vnitrozemí Střední Asie, je pro ni důležitou opěrnou zemí. Čína a Uzbekistán neustále dosahují významných úspěchů v rámci spolupráce v oblasti udržitelné energetiky. Během nedávné státní návštěvy uzbeckého prezidenta v Číně se obě země dohody na výstavbě 11 solárních a větrných elektráren o celkovém instalovaném výkonu 4,8 GW.

Díky vynikajícím parametrům svých produktů a řešení získala společnost Arctech nedávno další dva projekty v Uzbekistánu, včetně
projektu pro výrobu fotovoltaické energie o výkonu 1 GW v regionech Kaškadarja a Buchara
240MW solární fotovoltaické elektrárny v Taškentu. Je to odrazem úspěchu strategie společnosti zaměřené na prohloubení iniciativy Nové Hedvábné stezky, což značí, že zákazníci upřednostňují kvalitu a renomé značky Arctech. Společnost Arctech se bude vždy orientovat na klienty, zvyšovat hodnotu pro všechny zúčastněné strany a prohlubovat si důvěru zákazníků stále pokročilejšími produkty a efektivnějšími službami.

KONTAKT: Jennifer Zhang, jennifer.zhang@arctechsolar.com; Erin Dong, erin.dong@arctechsolar.com