Slavia pojišťovna Sport Team představuje domácí i finské posily.

Praha 7. prosince 2022 (PROTEXT) – Slavia pojišťovna Sport Team, nejlepší český tým loňského ročníku Ski Classics (13.), pro nadcházející sezónu významně posiluje. Legendární Stanislav Řezáč je dobře připraven a ředitel týmu Pavel Sehnal avizuje další novinky nejen před Jizerskou50.

„Při pohledu na naši soupisku je zřejmé, že jsme český tým s řadou výborných zahraničních závodníků,“ komentuje aktuality z týmu ředitel a sportující kapitán Pavel Sehnal. Řezáče, Heiskanen či Vanka v týmu posílí Anna Sixtová. Sixtová se do bílé stopy vrací po zranění kolene, které ji připravilo o loňskou sezónu. „Třetím rokem pokračuje úspěšné angažmá Heli Heiskanen, která se loni umístila v první desítce bodování žen. V minulosti jsme spolupracovali s řadou závodníků a závodnic z Finska, a jsme rádi, že jsme se nově domluvili se zkušeným Heikki Korpelou a Josefinou Böök – mladičkou závodnicí, která přináší šance v boji o růžový dres určený mladým lyžařkám. Myslíme na první desítku v celkovém bodování týmů,“ říká Pavel Sehnal.

Heiskanen, osmá žena bodování loňské sezóny, se během přípravy musela vypořádat se zraněním nohy. „Vzniklo malé tréninkové manko, ale zdá se, že se mi ho podařilo dohnat. Mým cílem je minimálně zopakovat umístění z loňska.“ Matador týmu, legendární Stanislav Řezáč, cítí formu. „Příprava se povedla, netrápily mě tentokrát žádné zdravotní problémy. Takže moje ambice jsou jezdit ještě lépe než loni, podívat se do první desítky, pravidelně se umísťovat minimálně kolem dvacátého místa a nenechat dres nejlepšího veterána Andersovi Auklandovi.“

Seriál Ski Classics začíná 10. prosince 2022 a skončí 2. dubna 2023. V kategorii Pro Tour se pojede celkem 14 závodů, všechny klasickou technikou. Vrcholem sezóny bude v České republice Jizerská50, 12. 2. 2023. „Uzavřeli jsme smlouvu se dvěma předními českými závodnicemi, a ještě jednáme o jedné zajímavé možnosti. Podrobnosti určitě sdělíme na připravované tiskové konferenci před závodem,“ říká Pavel Sehnal.

KONTAKT:

Jana Divišová, jana.divisova@slavia-pojistovna.cz