ŘSD opravuje D2 od hranic po Lanžhot, uzavřen je sjezd a odpočívka, projíždí se nižší rychlostí

Brno 14. června 2023 (PROTEXT) – Oprava povrchu na dálnici D2 u hranic se Slovenskem se přesunula do opačného směru. Od 6. června pracuje zhotovitel této stavby na kilometrech 53 až 56, v jízdních pruzích, které vedou od státní hranice se Slovenskem po Lanžhot. Nevyhovující povrch dálnice tu nahradí nový asfaltový koberec.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Oprava především povrchu dálnice D2 mezi kilometry 53 – 56 je už v začátku druhé etapy, což znamená, že polovinu dálnice máme hotovou. Přesunuli jsme veškerý provoz v režimu jeden plus jeden jízdní pruh na druhou stranu a nyní pracujeme ve směru na Brno.“

V obou směrech se tak řidiči musí připravit na to, že budou muset zpomalit maximálně na osmdesátku. Zdržení je ale minimální. Od Brna i od Bratislavy už mohou auta bez problémů sjet na Břeclav i na Hodonín anebo naopak z těchto směrů na dálnici najet. Sjezd na 48. kilometru je už totiž opravený a nájezd na protilehlé straně dálnice se rekonstruovat nebude. Jediným problémem je uzavření sjezdu a odpočívky u Lanžhota v opravovaném směru tedy od slovenských hranic.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Ještě připomenu jednu důležitou věc, a sice to, že budujeme novou protihlukovou stěnu u kilometru 30 a 31. Protihluková stěna nahradí tu původní, která už se ukázala jako neefektivní, to znamená, že už jsme se blížili ke stavu, kdy bychom začali porušovat zákonem stanovené zvukové limity. To jsme nechtěli v žádném případě připustit a ještě předtím, než by se to stalo, jsme původní stěnu strhli a nahradíme ji novou.“

Nová protihluková stěna bude vyrobena z materiálu, který podstatně lépe pohlcuje hluk. Navíc bude o půl metrů vyšší a 120 metrů delší než ta původní. Její účinnost tedy bude výrazně vyšší. Práce na opravovaném úseku dálnice D2 mezi 53. a 56. kilometrem mají trvat podle harmonogramu nejdéle do 19. června.