Projekty Top Estates září na české developerské scéně

Nedávno dokončený pražský projekt Barrandez-Vous sbírá pro developerskou skupinu Top Estates další vítězné trofeje. Celkově již rezidenční komplex získal páté ocenění a stává se tak spolu se Sakurou nejúspěšnějším projektem developera. V soutěži Estate Awards 2022 zvítězil v kategorii Rezidenční projekty nad 30 jednotek a vyhrál i Cenu za veřejný prostor a urbanismus.

Dva bytové domy v originálním organickém tvaru s rozlehlým parkem ve vnitrobloku vyrostly v oblíbené lokalitě Barrandova, s výhledy na panorama města i do okolní přírody. Celý koncept projektu Barrandez-Vous je založený na vysokém standardu bytových jednotek a výrazném propojení s přírodou, od velkorysých teras až po soukromé zahrady a nový park s amfiteátrem a pobytovými zónami pro relaxaci a setkávání.

Hlavními autory architektonického návrhu jsou Erika a Vladimír Vašutovi z Under-construction architects a tým Ferdinanda Lefflera z Atelieru Flera, na projektu spolupracovali také Machar Teichman architects a Atelier Habina.

Vyhlášení výsledků soutěže Estate Awards 2022 proběhlo na slavnostním galavečeru v prostorách Rajské zahrady kláštera Gabriel Loci a ocenění převzali zástupci developerské společnosti Top Estates a architekti projektu.

Od začátku jsme se snažili vytvořit opravdu velkorysý projekt, jak z pohledu kvality a vysokého standardu bytů, ale i veřejného prostoru. Na rozlehlém pozemku mezi jižním a severním domem vznikl nový park s velkým množstvím zeleně, se vzrostlými stromy a tisíci rostlinami, který poskytne několik míst pro trávení volného času i dostatek prostoru pro relax. Do prostoru parku je zakomponovaný unikátní kamenný amfiteátr, dřevěné herní prvky, dětské hřiště i venkovní lavice v originálním designu. Na projektu Barrandez-Vous jsme spolupracovali se špičkovými architekty Erikou a Vladimírem Vašutovými z ateliéru Under-construction architects a Ferdinandem Lefflerem z Ateliéru Flera, díky nimž vznikla originální myšlenka propojení parku plného zeleně s organickým tvarem architektonického návrhu budov. Výsledná kvalita celého projektu je zásluhou také našeho skvělého týmu a máme velkou radost z obou ocenění”, říká Petr Teplý, zakladatel developerské společnosti Top Estates.

Naší filozofií je vždy komplexnost. Nejenom projekt navrhnout, ale také kvalitně postavit.
Díky tomu, že naše projekty stavíme sami formou construction managementu, máme nejen mnohem větší volnost při realizaci, ale především detailní kontrolu nad celou stavbou i náklady a můžeme rychleji reagovat na případné změny. Vše zastřešuje náš tým profesionálů, kterým patří velké díky. Vítězství
Barrandez-Vous v obou kategoriích nám udělalo velkou radost a je pro nás další motivací do budoucna stále stavět architektonicky výjimečné projekty a vytvářet místa, kde se bude lidem dobře žít. Naší další výzvou a výrazným projektem, kterému se nyní intenzivně věnujeme, je bratislavský rezidenční komplex Portum Towers, který nedávno získal stavební povolení a je před zahájením realizace. Na projektu se podílela velká jména české a slovenské architektury a už se moc těšíme, až odhalíme novou podobu věží i jejich okolí, originální design i vysokou úroveň navržených interiérů”, doplňuje Dušan Dvořák, zakladatel developerské společnosti Top Estates.

Developerská skupina Top Estates působí v Praze, Brně a Bratislavě a zaměřuje se na prémiový rezidenční development i polyfunkční projekty. Na Slovensku připravuje rezidenční komplex Portum Towers a v Brně projekty Woko a Nová Myslivna. V minulosti byly realizovány také další úspěšné projekty oceněné odbornou veřejností – Sakura, Barrandovská zahrada, Truhlárna, Bleriot a nyní i dokončený rezidenční komplex Barrandez-Vous.

Pro Barrandez-Vous je to již páté ocenění a velmi si všech vážíme. S celým konceptem jsme si od začátku hráli nejen díky zajímavé lokalitě, blízkosti slavných ateliérů, ale chtěli do projektu otisknout také příběh, zážitek, dostatek zeleně a především funkčnost pro budoucí obyvatele, kterým ovlivníme jejich budoucí životy. Stejný důraz klademe jak na prostředí, ve kterém se budou pohybovat, tak na vnitřní prostory. A díky spolupráci s Ateliérem Flera se celý koncept podařilo posunout ještě dále. Vždy perfektně navnímají architekturu, citlivě vstoupí do projektu, jsou velmi precizní a kreativní a harmonicky doplní započaté dílo”, říkají architekti projektu Erika a Vladimír Vašutovi, Under-construction architects.

“Projekt je výjimečný svou hravostí, kterou jsme si zde mohli dovolit. Už při spolupráci na rezidenci Sakura jsme zjistili, že nás baví dělat věci po svém. Vždy se na společné projekty těšíme, protože víme, že si můžeme plnit své sny a navrhnout cokoli, z čeho budou mít radost a užitek všichni. V případě Sakury to byla spousta zeleně, která vyrůstala přímo z budovy, Barrandez-Vous zase obyvatelům nabízí vlastní zahrádky a dostatek místa pro relax pod korunami stromů. I cestní síť je tady organická a přirozená, takže pohyb po areálu je víc jako procházka po parku než chodník mezi domy. Ve spolupráci s Top Estates pokračujeme a právě dokončujeme finální návrh parku a venkovního veřejného prostoru pro jejich výjimečný bratislavský projekt Portum Towers, který přinese do slovenské metropole úplně nový architektonický koncept a jedinečný zážitek z moderního bydlení”, popisuje Ferdinand Leffler, Atelier Flera.

Více informací o developerské skupině:
www.topestates.cz