Přišli o koně i celou stáj rukou žháře, přesto nechtějí rušit letní koňské tábory

Praha 28. dubna 2023 (PROTEXT) – Jezdeckou školu Praha 7 postihla tragédie. 11.dubna se její stáj na Císařském ostrově stala cílem žháře. Shořela celá stáj, zázemí, veškeré vybavení, krmivo a bohužel i všichni koně.

Vše se odehrálo hrozně rychle. Hlídač, který u koní v karavanu bydlel, odjel v poledne na poštu a kolem 12:55 již bylo vše shořené. Ani lidé z okolních stájí nestihli koně vyvést.

Všichni se jen stěží vypořádávají s hrůzou, jakou musela zvířata zažít. A nedokáží pochopit chladnokrevnost žháře, který kolem zvířat musel projít.

Škola se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. „Znamená to pro nás existenční problém. Nutně potřebujeme najít finance na úklid po požáru a následné vybudování nové stáje a pořízení alespoň poníků pro děti, o které při požáru přišly. Na léto máme již předplacené rezervace na koňské tábory pro děti, které bychom neradi rušili. Nezbývají nám momentálně ani prostředky na vrácení rezervačních poplatků. Museli jsme uhradit odvoz těl koní,“ říká majitel stáje. Více informací na https://www.facebook.com/konepraha7

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.