Opravu silnice I/55 mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem provází dlouhá objížďka

Zlín 20. října 2023 (PROTEXT) – Ředitelství silnici a dálnic opravilo letos už několik úseků komunikace I/55 v Jihomoravském a Zlínském kraji. Teď k nim přibude další více než kilometr této silnice. Od 5. října se pracuje mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem. Silnice tu dostává nový asfaltový povrch.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic:„Upozorňujeme řidiče na plánovanou opravu silnice I/55 mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem, kterou zahájíme v pondělí 9. října. Práce v úseku v délce 1,1 km budou rozděleny do čtyř etap.“

Silnice I/55 vede nejen z Rakouska a Břeclavi do Olomouci, ale také podél hranice se Slovenskou republikou. Panuje na ní hustý provoz a každá uzavírka znamená nepříjemné zdržení i nervozitu řidičů. V první etapě aktuálních oprav je zachován jednosměrný provoz ve směru z Ostrožské Nové Vsi do Uherského Ostrohu, takže v něm zdrží řidiče pouze omezení rychlosti na 50 kilometrů v hodině. V opačném směru ale musí uzavřený úsek objíždět přes Hluk. Znamená to, že odbočí za Uherským Ostrohem a zpátky na silnici 55 se dostanou až v Kunovicích na křižovatce ulic Na Rynku a Lidická. Cestu si tím prodlouží asi o patnáct kilometrů. Křižovatka v Kunovicích je navíc velmi frekventovaná a dopravní zácpy jsou na ní běžné.

Objížďka potrvá zhruba do konce října. V dalších etapách stavby budou auta projíždět přes krátké úseky opravované silnice kyvadlově a dopravu budou řídit semafory nebo pracovníci zhotovitele vybavení vysílačkami. Cesta se tak sice zkrátí, zdržení ale může zůstat, protože silnice v tomto úseku vede dopravu do Uherského Hradiště a nejen v době dopravních špiček je velmi frekventovaná.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: „Dokončení prací plánujeme nejpozději v prvním prosincovém týdnu. Oprava vyjde na 14,8 mil. Kč bez DPH.“

Pro řidiče, kteří míří například z Hodonína či Veselí nad Moravou do Uherského Hradiště nebo dál, se nabízí objetí opravovaného úseku přes Moravský Písek a Staré Město. Zda tím ušetří čas, bude záviset hlavně na aktuální hustotě provozu.