Opočnu se definitivně uleví od tranzitu, obchvat je hotový

Opočno 1. července 2024 (PROTEXT) – Silničáři se na stavbu vrhli v roce 2022. Nový úsek navázal na první etapu a je dlouhý 1 a půl kilometru.

Šárka Škrabalová, starostka, Opočno (MNNHRM): „Pro Opočno je stavba obchvatu velice důležitá, tím že jsme otevřeli první část, tak se městu ulevilo, doprava nejezdila přes náměstí, ale stejně zasahovala částečně do Opočna, nyní máme druhou etapu, která nám absolutně tu tranzitní dopravu odklonila.“

Výstavba vyšla Královéhradecký kraj na 230 milionů korun. Provedeny byly přeložky účelových komunikací, kanalizační a vodovodní přípojky, instalace veřejného osvětlení a odvodnění půdy a rekultivace okolí.

Martin Červíček, hejtman, Královéhradecký kraj (ODS): „My jsme tímto chtěli vyřešit nejenom plynulost, ale i bezpečnost cestujících, kteří tady jezdí a samozřejmě bude sloužit i k lepšímu spojení průmyslové zóny s regionem a nebo i našim návštěvníkům nebo obyvatelům v souvislosti se vstupem do Orlických hor.“

Mezi nejnáročnější část stavby patřila výstavba čtyřpólového mostu o délce 129 metrů a šířce 12 a půl metru, který překlenul Zlatý potok.

Zdroj: POLAR televize Ostrava