Ocenění pro nejlepší české strojírenské firmy roku 2022

Praha 12. prosince (PROTEXT) – Na Pražském hradě se v pátek 2. prosince konalo slavnostní předávání cen pro nejlepší české firmy Českých 100 Nejlepších. Od loňského roku se podařilo rozšířit soutěž také o kategorii Strojírenství. Letos si v tomto oboru převzaly své ceny firmy:

Bonatrans Group a.s.

Ideal – Trade Service, spol. s r.o.

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

Tatra Trucks a.s.

Walter CZ s.r.o.

Díky soutěži se otevřela unikátní příležitost ukázat na výjimečné strojírenské firmy bez ohledu na to, jak jsou velké, ale podle jejich přínosu v oboru. Strojírenství hraje v české ekonomice čím dál tím významnější roli. Celodenní program 27. ročníku začínal dopolední mezinárodní konferencí na Pražském hradě.

Ceny strojařům na pódiu předával spolu s Pavlem Tykačem odborný garant strojírenské kategorie Pavel Diviš, majitel a zakladatel společnosti TGS nástroje-stroje-technologické služby spol. s.r.o. “Hlavním důvodem, proč se do soutěže zařadila také strojírenská kategorie, byla snaha posílit společenské postavení naší strojírenské komunity. Oceňujeme firmy, které jsou díky svému technologickému potenciálu a vývoji vlastního know-how dobrým profesním příkladem a představují přínos celému oboru. Pomáháme tak budovat pozitivní povědomí o strojírenském oboru. Strojírenství za posledních 30 let citelně ztratilo na své atraktivitě a obory typu IT, software, finance, životní styl, atd. nás svým PR výrazně přeskočily. Jsem rád, že firmy samy navrhují, kdo si v jejich nejbližším okolí zaslouží naši pozornost, a tím pádem se ocenění může dostat opravdu do všech koutů České republiky,” doplňuje Diviš.

Českých 100 nejlepších je soutěž, kterou pořádá panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Jejím cílem je nalézat a oceňovat ty české firmy, které dosahují mimořádných výsledků. Důležitým měřítkem však není obrat či jiné výkonové parametry, ale je jím zejména přínos v oboru. Nominované firmy jsou posuzovány ve spolupráci s Hospodářskou komorou, Ministerstvem průmyslu, a hlavně s řadou odborných garantů z oboru.

Kontakt:

Lucie Šplíchalová

lucie.splichalova@piart.cz

www.piart.cz