Nový model prodeje umožňuje pořídit si rodinný dům za cenu bytu

Brno 30. března 2023 (PROTEXT) – Aktuální situace na hypotečním trhu úplně nepřeje novým developerským projektům. Úrokové sazby hypotéky prodražují a ztížené podmínky pro žadatele komplikují především mladým lidem s nižšími příjmy možnost na vlastní bydlení vůbec dosáhnout.

To vše má samozřejmě dopady do realitního a stavebního trhu, a investoři tak hledají cesty, jak se s tímto stavem vypořádat, aniž by museli výstavbu přerušit či zcela zastavit.

Se zajímavým řešením nyní přichází projekt Na Výsluní v Letovicích, ve vzdálenosti asi 40 minut od Brna, v rámci kterého je budována zcela nová lokalita s více než 50 objekty.

„Na čím dál obtížnější situaci na realitním a hypotečním trhu jsme se rozhodli reagovat tím, že u menších řadových domů zvýšíme jejich dostupnost především pro mladé lidi. Nabízíme tak nově možnost odkoupení ve dvou stadiích výstavby – bez dokončených interiérů, a stavbu na klíč. Stupeň dokončení se pak samozřejmě promítá do finální ceny,“ vysvětluje jednatel společnosti, architekt Petr Skrušný.

Další cílovou skupinou lidí, které by mohla tato nabídka oslovit, jsou dle jeho slov lidé, kteří si před pár lety zakoupili drahou nemovitost ve městě, a nyní bojují s několikanásobným navýšením měsíčních nákladů kvůli změnám úrokových sazeb a celkovému nárůstu měsíčních výdajů.

S cenou řadového rodinného domu od 4,7 milionů korun tak směle konkurují i nové bytové výstavbě v okolních obcích, aniž by museli slevit na kvalitě a vysokých standardech.

Kontakt:

Veronika Tesařová

tesarova@mensikskrusny.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.