Nominujte inspirativní osobnosti do Impakt Awards by newstream!

Praha 28. června 2024 (PROTEXT) – Byznysový portál newstream.cz startuje nový projekt Impakt Awards. Smyslem je vyzdvihnout jednotlivce, kteří zlepšují svět.

„Hledáme příběhy osobností, které nezištně s cílem pomoci, zapojit se, ovlivnily životy dalších.Ocenění Impakt je na mediální scéně ojedinělým projektem. Myslíme si, že v neklidné době, ve které se naše společnost nachází, potřebujeme pocítit i ukázat smysluplnost svého konání. Že i jednotlivec má velkou moc a může ovlivnit prostředí kolem sebe. A právě tomu chceme jako médium věnovat pozornost,“ uvedla CEO vydavatelství Newstream Agency Tereza Zavadilová.

Co je Impakt? Pozitivní dopad, který má naše práce, jednání nebo postoje na okolí. Je to širší vnímání úspěchu, které přesahuje běžné každodenní či profesní cíle a pozitivně ovlivňuje okolí.

V byznysu je dopad často spojován se společenskou odpovědností firem, s pojmy jako CSR a širší ESG (Environmental, Social, and Governance). A nejde jen o prázdné fráze a gesta. Globální průzkum, který provedla společnost Deloitte, ukázal, že 73 % mladších lidí, tzv. mileniálů, je přesvědčeno, že jejich firmy by měly pozitivně přispívat společnosti, většina z nich si pak vybírá zaměstnavatele, s nimiž dokážou sdílet hodnoty.

„Naše ocenění není ukázkou vlivu a moci. Jeho cílem je docenit nezištnost a smysluplnost působení některých lidí. Příběhy pokrývají široké spektrum. Od miliardářů – filantropů až po dobrovolné hasiče. Přihlašování probíhá na základě nominace,“ vysvětluje hlavní koordinátorka projektu Impakt Katarína Krajčovičová.

Jak nyní postupovat? Nominace je možné podávat do 31. srpna 2024 redakci Newstreamu, vyplněním formuláře ZDE. Odborná porota složená z úspěšných a společensky uznávaných osobností vybere TOP 10 osobností. Ty pak budou představeny široké veřejnosti, aby se mohla seznámit s jejich příběhy a také měla možnost hlasovat o tom, která z nich ji nejvíce oslovila.

Slavnostní předání cen se uskuteční 10. 10. 2024 v 19 hodin v Galerii Mánes v Praze.

Světová inspirace

Oceňovat pozitivní působení jednotlivců na okolí i společnost je velkým trendem současnosti. Nejpopulárnější nadále zůstává Nobelova cena za mír, ale na popularitě získávají také méně formální ceny. A za některými stojí i mediální domy.

Časopis Time každoročně oceňuje stovku nejvlivnějších lidí na světě, kteří svou prací a osobním přínosem utvářejí a mění společnost.

„Time 100 oslavuje lidi, kteří svou prací a angažovaností mění svět. Je to připomínka toho, že jednotlivci mohou dosáhnout velkých věcí,“ prohlásil šéfredaktor časopisu Time Edward Felsenthal.

Michelle Obamová, bývalá první dáma Spojených států, která byla do seznamu rovněž zařazena, uvedla, že je velmi důležité nepodceňovat svůj vlastní vliv. „Každý z nás má v sobě sílu ovlivnit ostatní a změnit svět,“ řekla.

Nyní chceme podobně inspirativní osobnosti hledat také v  Čechách a na Slovensku. Jsou ve vašem okolí takoví lidé? Přihlaste je do prvního ročníku Impakt Awards by newstream, ocenění, které má smysl.

„Máme pocit, že vlastnit parádní auto, jezdit na exotické dovolené nebo sedět ve správní radě velké společnosti je smyslem, o který je třeba usilovat a snažit se o něj každý den. Kolika z nás se to nakonec podaří? Ale být vnímavý ke svému okolí, využívat své talenty ve prospěch druhých i vlastní seberealizace je krok, který je dosažitelný už dnes. Posílejte příběhy těch, kteří takto skutečně žijí. Jako inspiraci pro nás ostatní. Cestou je žít smysluplně už teď a nečekat, až se stanu ‚někým‘. Pojďme to změnit! Společně,“ říká Katarína Krajčovičová.

Newstream.cz je byznysový web, který vznikl v červenci 2021 a vydává jej Newstream Agency. Zaměřuje se na ekonomické zpravodajství, zprávy z firem, financí, realit a chytrého lifestylu včetně rozhovorů, komentářů, reportáží, videí, podcastů a videorozhovorů. Pořádá odborné a společenské eventy a networkingové Cluby. Newstream Agency vydává také tištěný byznysově-lifestylový magazín s názvem Newstream CLUB a tištěný specializovaný časopis Realitní CLUB.

Kontakt:

Krajčovičová Katarína

Hlavní koordinátorka Impakt Awards

katarina.krajcovicova@newstream.cz