Největší výrobce fólií, společnost GRANITOL Moravský Beroun, inovuje své obaly

 

Moravský Beroun (Olomoucko) 7. listopadu 2023 (PROTEXT) – Společnost GRANITOL intenzivně pracuje na rozšíření sortimentu o plně recyklovatelné obaly pod značkou LAMIBAG®, aby splnila rostoucí požadavky zákazníků i trhu. Hráči v tomto odvětví si uvědomují, že trh Pet Foodu (krmiv pro domácí mazlíčky) roste. Jedním z klíčových hnacích motorů růstu je trend k směřující k humanizaci, což znamená že majitelé domácích zvířat věnují zvláštní pozornost krmivu, které dávají svým čtyřnohým domácím mazlíčkům. Další roli hraje udržitelnost. „Výrobci krmiv se tak snaží o to, aby výrobek vyhovoval těmto požadavkům a byl ve shodě s legislativou ochrany životního prostředí týkající se prevence tvorby odpadů,“ říká Robert Haman, obchodní ředitel.

Zhruba 60 procent nových majitelů domácích mazlíčků patří ke generaci Z či jsou Mileniálové, kteří si jsou vědomi ekologických důsledků obalového odpadu, a proto raději kupují větší, plně recyklovatelné obaly. „V kombinaci s růstem e-commerce v Evropě, to vede k poptávce po nových velikostech a formátech sáčků, které vyhovují těmto trendům“ dodává Robert Haman. Značky krmiv pro domácí mazlíčky se tak nyní soustředí zejména na inovativní obalová řešení šetrná k životnímu prostředí.

Odpovědí GRANITOLu na tyto trendy je řešení LAMIBAG® na bázi mono-materiálové polyethylenové struktury, která v tomto kontextu přináší řešení plné recyklovatelnosti. GRANITOL nyní dokončuje vývoj plně recyklovatelných obalů na suchá krmiva splňující náročné požadavky na bariérové vlastnosti tak, aby uměla nabídnout tyto obaly v celé šíři sortimentu. Od nejmenších 1,5 kg velikostních formátů až po největší 20 kg formáty, včetně znovu uzavíratelných systémů, jako je horní či přední zip, horní suchý zip či nejoblíbenější horní posuvník.

V tomto kontextu GRANITOL sleduje naplňování cílů Evropské komise, aby do roku 2025 byla polovina všech plastových obalů znovu použitelná, recyklovatelná nebo kompostovatelná. „Od roku 2019 se nám podařilo proniknout na domácí trh výrobců krmiv. Dnes vyrábíme a dodáváme obaly téměř všem tuzemským výrobcům krmiv a jsme připraveni na další expanzi a vstup do nadnárodních společností. Kompletní nabídka by měla být připravena na trh do konce roku 2023. Těšíme se na představení těchto inovací a na to, jak bude trh reagovat.“ uzavírá Robert Haman.

GRANITOL Moravský Beroun je největším výrobcem vyfukovaných PE fólií v ČR s tradicí více jak 125 let. Dokážeme vyrobit vše pod „jednou střechou“ – fólii vyfoukneme, potiskneme, slaminujeme a svaříme na pytle, sáčky či košilkové tašky. Vlastníce certifikát správné výrobní praxe pro přímý styk s potravinami a ISO 9001.

Produkt: www.granitol.cz/produkty/recyklovatelne-obaly

Video z výroby uvedených pytlů: https://youtu.be/8n-ANe2CDiY?si=x_QJQOn0IiFsU9_V

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.