Největší česká IT akademie vstupuje na Slovensko. Její úspěšné kurzy studuje každý měsíc přes 55 tisíc studentů.

Praha 3. července 2024 (PROTEXT) – Novou, lépe placenou práci si našly už desítky tisíc absolventů kurzů ITnetwork. Také na Slovensku firmy ve velkém hledají IT specialisty. S řešením teď přichází ITnetwork – od července zde totiž spustí své ověřené rekvalifikační kurzy i na Slovensku!

Mzdy v IT jsou celosvětově nejvyšší. Na Slovensku je průměrný plat v IT přes 4000€. Seniorní IT specialisté si vydělají i přes 6000 €! Navíc mají “ajťáci” celou řadu benefitů, jako je třeba práce odkudkoliv na světě. To dokládá i příběh jednoho z absolventů rekvalifikačního kurzu, Jiřího Svobody, který se jako programátor rozhodl přestěhovat do Peru. Pracovat přitom bude pro české firmy. Nové pracovní možnosti se teď budou otevírat i zájemcům o IT na Slovensku.

Jak uvádí jeden ze zakladatelů ITnetwork David Jančík, Slovensko není pro firmu neznámou oblastí. „Součástí komunity programátorů na webu byli již od začátku lidé ze Slovenska, a to včetně prezenčních akcí. Někteří bydleli nebo studovali v Čechách, někteří dojížděli ze Slovenska. Poté, co jsme “vymakali” naše rekvalifikační kurzy v ČR, bychom je chtěli přirozeně rozšířit i do SR, kde již existuje základna lidí.“

Rekvalifikační kurzy ITnetwork jsou velmi úspěšné a žádané. Jedním z důvodů je i jejich prestiž. Kurzy totiž mají akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pro všechny HR jsou certifikáty vydávané ITnetwork na úrovni středoškolského vysvědčení v oboru IT. Navíc jsou neustále aktualizované. „Spolupracujeme s programátory, kteří pracují v IT firmách v moderních technologiích, a ti nám pomáhají udržovat krok s dobou. Kurzy pak aktualizuje komunita, která se tak rozvíjí, a dozor nad tímto procesem mají zkušení vývojáři,“ upřesňuje Jančík.

I na Slovensku se dá zažádat o dotaci z Úřadu práce. Nyní lze využít dotace na 80 % ceny kurzu a do budoucna akademie plánuje úhradu kurzu v plné výši s pomocí Ministerstva školstva, výzkumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. S žádostí a formalitami v ITnetwork rádi poradí. Na jejich straně je k dispozici tým zkušených studijních referentů, kteří s nástupem do kurzu pomohli už tisícovkám studentů v ČR.

ITnetwork na Slovensku postupně spustí rekvalifikační kurzy ve všech jazycích, o které je na pracovním trhu stabilně největší zájem. Jako první se ve slovenštině spustí nejžádanější kurz programování v Javě. Absolventi právě tohoto kurzu dosahují nejvyššího procenta uplatnění na trhu práce!

„Když se podíváte na náš web do záložky Příběhy absolventů, tak uvidíte, jak rozmanité typy lidí k nám chodí. Máme tam studenty, kteří zrovna vyšli školu a chtějí si rozšířit své znalosti v IT. Jsou tam také nějací freelanceři, bývalý chirurg, ale i maminky na mateřské dovolené. Myslím tedy, že do IT se může rekvalifikovat úplně každý,“ vysvětlil Jančík, spoluzakladatel společnosti ITnetwork, a dodává: „Zajímavé je, že 30 % nových programátorek jsou ženy.“

Stačí mít tedy základní povědomí o používání počítače, připojení k internetu, ale hlavně chuť změnit svůj život! ITnetwork učí národ IT. Nově tedy i slovenský národ. Vstoupit do světa IT ještě nikdy nebylo jednodušší.

 

Odkazy: www.itnetwork.sk