Nahlédněte filmovým oknem do Varů a najděte i vy svůj důvod

Karlovy Vary 2. července 2024 (PROTEXT) – Společnost Philip Morris ČR jako tradiční partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech připravila pro jeho návštěvníky i letos atraktivní doprovodný program. Od nového foto pointu přes sérii exkluzivních setkání v IQOS Lounge až po informacemi nabitou laboratoř Světa bez kouře. Ta nabízí dospělým kuřákům mezi návštěvníky možnost najít svůj vlastní důvod ke změně – podobně, jako ho našel třeba zpěvák Matěj Ruppert.

Okno do filmového světa

Návštěvníci 58. ročníku MFF Karlovy Vary si mohou letos pořídit jedinečnou fotografii v novém foto pointu na ikonické terase bazénu Saunia Thermal Resort s panoramatickým výhledem na centrum města. Unikátní velký rám, jenž po dobu festivalu získal podobu filmového pásu, tak po dobu deseti dní nabízí možnost pořídit si atraktivní fotografii v symbolickém okně do filmového světa. Skrze okno návštěvníci uvidí nejen centrum festivalového dění, ale také IQOS Lounge a laboratoř Světa bez kouře, které jsou součástí doprovodného programu festivalu.

IQOS Lounge

IQOS Lounge u hotelu Thermal je i letos otevřena všem dospělým návštěvníkům, kteří chtějí prozkoumat svět bezdýmných alternativ a přitom si užít festivalovou pohodu. Na rozšířené terase pod taktovkou zkušeného moderátora Libora Boučka opět probíhají oblíbené talkshow. Prvními hosty byli o víkendu známé tváře festivalu, jeho ředitel Kryštof Mucha a moderátor Marek Eben, které doprovodila Andrea Gontkovičková z Philip Morris, partnera KVIFF, a populární stand-up komička Simona First spolu s Janem Nedbalem a Jiří Mádlem. Ve čtvrtek a v pátek se můžeme těšit

na herečku Klárou Issovou, herce Jana Cinu nebo Igora Orozoviče. Ve čtvrtek program doplní vítězka kulinářské soutěže MasterChef z roku 2021 a úspěšná autorka kuchařek Veronika Beskydiarová – Besky, která má nachystáno speciální překvapení. V pátek uvede několik svých písní na akustickém koncertě slovenský zpěvák, skladatel, model a tanečník Adam Pavlovčin, známý jako ADONXS.

Laboratoř Svět bez kouře

Písní Matěje Rupperta „Důvody“ letos ožívá interaktivní laboratoř Světa bez kouře, která poskytuje informace o škodlivosti kouření. Známý český zpěvák ji nazpíval pro instalaci iniciativy Váš důvod. Tu tvoří důvody bývalých kuřáků, kteří odložili cigarety a udělali tak v životě podstatnou změnu k lepšímu. „V rámci spolupráce s iniciativou Váš důvod vznikla písnička, která je tak trochu moje osobní zpověď. Je o tom, jaký byl můj život s cigaretami, ale týká se vlastně všech kuřáků. I když je kouření vážné téma, tak skladba je lehce žertovná, protože si myslím, že je fajn, když se lidé neberou příliš vážně. Její poselství je vzkázat všem dospělým kuřákům, ať najdou svůj důvod a zkusí přestat s cigaretami úplně. A pokud jim to nepůjde, můžou zvážit alespoň alternativy bez kouře, jako jsem to udělal já,“ svěřil se Matěj Ruppert při setkání s návštěvníky laboratoře.

Laboratoř Světa bez kouře je možné navštívit po celou dobu konání Mezinárodního filmového festivalu od 11 do 20 hodin ve Dvořákových sadech poblíž hotelu Thermal. Dospělým kuřákům představuje výzkum a vědu společnosti Philip Morris, která stojí za moderními bezdýmnými alternativami. V laboratoři si lze vyzkoušet i 3D brýle s interaktivním kvízem nebo přístroj na měření oxidu uhelnatého v dechu.

 

 

Zdroj: Benes Consulting Group

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.