Na scéně je Lucid Gravity: nová definice elektrického SUV

Newar (USA) 18. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Nový Lucid Gravity je poslem nové éry elektrických sportovně-užitkových vozidel: nebývalá kombinace dosud nevídaných vlastností v jednom vozidle a předpokládaný dojezd přes 440 mil1.

Inovace, které Lucid přináší v oblasti technologií elektromobilů a balení, zahrnují rozsáhlý a luxusní interiér až pro sedm dospělých osob a jejich věci, a to bez obrovských vnějších rozměrů a špatné ovladatelnosti, které si často spojujeme s tradičními třířadými SUV plné velikosti.Model Gravity je vybaven zcela novou platformou SUV a novou generací oceňovaného, patentovaného elektrického pohonu společnosti Lucid, který přináší vzrušující zážitek z jízdy.Společnost Lucid již ukázala, co svede při výrobě výjimečného, uznávaného luxusního sedanu s elektrickým pohonem. Nyní si modelem Gravity otevírá vrátka na mnohem větší trh SUV.Lucid Gravity bude uveden na konci roku 2024. Stejně jako v případě Lucid Air bude cena Gravity začínat pod 80.000 USD2.

Společnost Lucid Group, Inc. (NASDAQ: LCID), jejíž oceňovaný model Lucid Air posunuje laťku v oblasti luxusních elektromobilů a která je držitelem ceny World Luxury Car Award 2023, znovu definuje dokonalost odhalením převratného, luxusního elektrického SUV Lucid Gravity. Očekávané SUV Gravity od společnosti Lucid vychází z inovací, které se poprvé objevily u sedanu Lucid Air a jedná se o luxusní elektrické SUV bez kompromisů: vysoce výkonné vozidlo s prostorem až pro sedm dospělých osob a jejich věci, to vše s předpokládaným dojezdem přes 440 km1. SUV Lucid Gravity bude mít veřejnou premiéru dnes na autosalonu v Los Angeles a jeho výroba začne koncem roku 2024.

„SUV Gravity představuje významný skok vpřed pro špičkovou technologii společnosti Lucid. Zákazníci v něm naleznou nebývalou kombinaci prostoru a ovladatelnosti, luxusu a všestrannosti. To vše je hladce integrováno do pozoruhodného vozidla s jízdními zážitky a dojezdem skutečného Lucidu,“ řekl Peter Rawlinson, generální a technický ředitel společnosti Lucid. „Inovativní patentovaná technologie pohonu elektromobilů a holistický přístup společnosti Lucid ke konstrukci vozu umožnily modelu Air nově definovat hranice možností luxusního sportovního sedanu. V modelu Gravity se tyto inovace dále rozvíjejí a naše technologie nové generace se uplatňuje s ještě větším účinkem, takže výsledkem je elektrické SUV, které dokáže dosáhnout dojezdu přes 440 km1 s bateriovým blokem o něco menším než polovina velikosti, kterou používají někteří naši konkurenti s vysokými nároky na baterie.“

Design modelu Gravity: Rovnováha formy a funkce

„Ve společnosti Lucid věříme v posouvání hranic designu. Vycházeli jsme z tohoto přesvědčení, abychom maximalizovali prostornost, aerodynamickou účinnost a užitnou hodnotu. Výsledkem je elektrické SUV s nevídanou kombinací vlastností,“ prohlásil Derek Jenkins, viceprezident společnosti Lucid pro design a značku. „Model Gravity je navržen jako všestranný vůz, ať už se jedná o SUV, který musí pojmout velký náklad na rodinné kempování nebo o velkoprostorový vůz na dlouhé vzdálenosti, který mezi zastávkami ujede stovky kilometrů. Výsledkem snahy našeho týmu o vytvoření SUV, které dokonale propojuje formu a funkci, je vizuálně nápadné, neuvěřitelně všestranné vozidlo, které poskytuje luxusní zážitek z jízdy.“

Společnost Lucid se od konkurence dále odlišuje dokonalým designem, prostornými interiéry a všestranností. Vnější design je důkazem spojení estetiky a užitné hodnoty vozu Gravity. Důraz na účinnost vedl k dosažení cílového součinitele odporu vzduchu pod hodnotou 0,243, což je aerodynamický profil, který nemá u jiných třířadých SUV obdobu. Gravity se vyznačuje impozantním vzhledem podpořeným velkým zavazadlovým prostorem, elegantním profilem, prodlouženou kabinou, výraznými rameny a sportovním zadním spoilerem a prokazuje tak svou schopnost uspokojit rozmanité potřeby každodenních řidičů.

V interiéru zaujme Gravity velkým flexibilním zavazadlovým prostorem. Kabina nabízí prostorná sedadla, navíc s pohodlím druhé a třetí řady sedadel, která lze sklopit do roviny, čímž vznikne tak více než 10 m3 celkového využitelného nákladového prostoru. To znamená snadnou kombinaci pohodlí a nákladového prostoru. Posuvná sedadla druhé řady v kombinaci s integrovanými praktickými stolky zvyšují komfort na zadních sedadlech. Pozoruhodně velký prostor pro nohy se přenáší až do třetí řady sedadel, což umožňuje pohodlné uspořádání pro sedm cestujících a činí z tohoto modelu ideální vůz pro každé dobrodružství.

Gravity představuje rozhodnou evoluci uživatelského rozhraní Lucid s názvem Clearview Cockpit s intuitivním 34palcovým zakřiveným a nepřerušovaným displejem OLED, který visí nad inovativním novým volantem Gravity a je dokonale sladěn se zorným polem řidiče. Ve verzi Gravity se vrací panel Lucid Pilot s rychlým přístupem pomocí dotekového panelu, který je umístěn vedle nové skleněné středové konzoly, která se elegantně otevírá a poskytuje další úložný prostor. Toto SUV má v sobě zabudováno také novou generaci softwaru Lucid s aktualizacemi over-the-air, které zajišťují neustálé zlepšování vlastností vozidla.

Výkon sportovního vozu a jízdní dráha vozu Lucid

Výjimečné výkony modelu Gravity začínají na zcela nové platformě, která byla od počátku vyvíjena pro sportovní SUV. Tato platforma je hladce integrována s novou generací vlastní ultrakompaktní technologie pohonného ústrojí společnosti Lucid, včetně celosvětově nejvýkonnějších motorů pro elektromobily a evoluce elektrické architektury pro 900 V. Gravity není jen luxusní SUV. Je to výkonný vůz, který zrychlí na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy a zároveň poskytuje nosnost přes 1 500 kg a dalších 6 000 kg tažné síly4.

S SUV Gravity se výkon rozšiřuje i mimo zpevněné cesty, protože Lucid volitelně zahrnuje vylepšené vzduchové odpružení Zero Gravity, které se automaticky přizpůsobuje různým terénním podmínkám a zajišťuje hladkou a pohodlnou jízdu na jakémkoli povrchu. Manuální nastavení také nabízí možnost nadzvednout Gravity pro maximalizaci terénního výkonu nebo jej snížit pro maximalizaci výkonu a dojezdu.

„Filozofie designu a inženýrství společnosti Lucid vždy upřednostňovala snahu nabídnout více za méně peněz. Také model Gravity tento princip uplatňuje, aby zákazníkům nabídl více toho, co potřebují, tedy více prostoru, více užitku a větší dojezd, a aby se zároveň vyhnul přebytečným bateriovým článkům, vyšším nákladům na vlastnictví a zbytečné hmotnosti,“ řekl Eric Bach, viceprezident společnosti Lucid pro produkty a hlavní inženýr. „Věříme v posouvání hranic možného. S baterií poloviční velikosti, než u některých konkurentů, je Gravity ekologický, všestranný elektromobil s duchem supervozu.“

SUV Gravity je nejen efektivní, ale díky menšímu, lehčímu a udržitelnějšímu akumulátoru nastavuje nová měřítka pro vozy SUV a zároveň nabízí výjimečný dojezd, který by měl přesáhnout 440 km1. Systém Gravity je vyvinut na základě známé architektury společnosti s napětím přes 900 V a velmi rychlým nabíjením a je tak jedním z nejrychlejších nabíjecích systémů pro elektromobily na světě. Zákazníci mohou během 15 minut5 ujet až na 320 km, což zajišťuje pohodlí a minimální prostoje při dlouhých cestách. Lucid Gravity nastavuje nová měřítka pro vozy SUV a dokazuje, že efektivita, luxus a vysoký výkon jdou ruku v ruce.

„Díky Gravity dojedou naši zákazníci dál s menším objemem baterií a tedy s menší spotřebou drahocenné energie,“ dodal Rawlinson. „Menší, lehčí a technologicky vyspělejší akumulátory znamenají méně vzácných kovů a minerálů, méně energie na nabíjení, menší spotřebu elektřiny, menší tlak na rozvodnou síť a nižší hmotnost a větší dynamiku vozidla. Když říkáme, že jsme tu proto, abychom rozvíjeli technologii, přesně toto tím myslíme: je to skutečná udržitelnost v praxi.“

Gravity a člověk: luxus v každém ohledu

Luxusní zážitek ve voze Gravity je výjimečný a oslovuje tělo i mysl. Každý aspekt modelu Gravity od pečlivě vybraných materiálů, přes výjimečnou výbavu a povrchovou úpravu až po promyšleně umístěné akcenty byl vytvořen trvale udržitelným způsobem a s ohledem na životní prostředí. Komplexní lidský prožitek se navíc nedotýká pouze bezprostředních smyslových dojmů, ale zdůrazňuje také pohodu. Se zavedením interaktivních funkcí pro pohodu, jako jsou Lucid Sanctuary a Lucid Spaces, se každý zážitek ve voze Gravity posouvá na novou úroveň. Lucid Sanctuary je revoluční soubor prožitků pečlivě navržených tak, aby vám přinesly klid na cestách, ať už jste na cestách nebo parkujete u nabíjecí stanice. S funkcí Lucid Spaces se kabina jediným klepnutím promění v oázu klidu a řidiči se ponoří do uklidňující atmosféry míst, jako jsou Tahoe Lake nebo Joshua Tree. Společnost Lucid také spolupracuje s odborníky ze společnosti Meditopia a nabízí zážitek z meditace s průvodcem, který zajišťuje prostor pro mindfulness, aniž byste museli vystoupit z vozu.

Ceny a dostupnost

S důrazem na poskytování nejpokročilejších technologií a nejlepších zkušeností s elektromobily co nejširšímu publiku bude vozidlo Gravity konkurenceschopné v kategorii prémiových SUV plné velikosti s očekávanou počáteční cenou pod 80 000 USD2. Očekává se, že výroba bude zahájena koncem roku 2024. Zákazníci mohou svůj zájem o Lucid Gravity projevit na stránce www.lucidmotors.com/gravity.

*Gravity je ve fázi předsériové výroby a výše uvedené specifikace se mohou změnit.

O Lucid Group

Posláním společnosti Lucid je inspirovat svět k zavádění udržitelných energetických řešení vytvářením pokročilých technologií a těch nejúchvatnějších luxusních elektromobilů zaměřených na dokonalý prožitek z jízdy. Její první model Air je luxusní sedan s designem inspirovaným Kalifornií. Lucid Air Grand Touring má podle oficiálního odhadu asociace EPA dojezd 830 km. Lucid Air se vyrábí v továrně společnosti Lucid v Casa Grande v Arizoně a v King Abdullah Economic City (KAEC) v Saúdské Arábii a v současné době se prodává zákazníkům v USA, Kanadě, Evropě a na Blízkém východě.

Kontakty pro média:

media@lucidmotors.com

Ochranné známky

Toto sdělení obsahuje ochranné známky, značky služeb, obchodní názvy a autorská práva společnosti Lucid Group, Inc. a jejích dceřiných společností a dalších společností, které jsou majetkem příslušných vlastníků.

Výhledová prohlášení

Toto sdělení obsahuje „výhledová prohlášení“ ve smyslu ustanovení o „bezpečném přístavu“ v zákoně Spojených států amerických o reformě soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů z roku 1995. Výhledová prohlášení mohou být označena použitím slov jako „odhad“, „plán“, „projekt“, „prognóza“, „záměr“, „bude“, „má být“, „očekávají“, „předvídají“, „věří“, „usilují“, „cíl“, „pokračují“, „mohou“, „je možné“, „potenciální“, „předpovídají“ nebo jiných podobných výrazů, které předpovídají nebo naznačují budoucí události nebo trendy nebo které nejsou historickými prohlášeními. Tato výhledová prohlášení zahrnují zejména prohlášení týkající se plánů a očekávání ohledně Lucid Gravity včetně ceny, načasování výroby, účinnosti a výkonu, dojezdu, rychlosti nabíjení, funkcí, specifikací, potenciálního dopadu na trhy, softwaru Lucid a příslibů technologie Lucid. Tato prohlášení jsou založena na různých předpokladech, ať už jsou v tomto sdělení uvedeny či nikoli, a na aktuálních očekáváních vedení společnosti Lucid. Výhledová prohlášení nemají sloužit jako záruka, ujištění nebo konečné prohlášení o skutečnosti či pravděpodobnosti a žádný investor se na ně nesmí tímto způsobem spoléhat. Skutečné události a okolnosti je obtížné nebo nemožné předvídat a mohou se od těchto výhledových prohlášení lišit. Mnoho skutečných událostí a okolností nemůže společnost Lucid ovlivnit. Tato výhledová prohlášení podléhají řadě rizik a nejistot, včetně faktorů uvedených v sekci „Rizikové faktory“ v části II, bodu 1A čtvrtletní zprávy společnosti Lucid na formuláři 10-Q za čtvrtletí končící 30. zářím 2023, jakož i v dalších dokumentech, které společnost Lucid podala nebo podá americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Pokud se některé z těchto rizik naplní nebo se předpoklady společnosti Lucid ukáží jako nesprávné, mohou se skutečné výsledky podstatně lišit od výsledků, které vyplývají z těchto výhledových prohlášení. Mohou existovat další rizika, která společnost Lucid v současné době nezná nebo která v současné době považuje za nepodstatná a která by mohla způsobit, že se skutečné výsledky budou lišit od výsledků uvedených ve výhledových prohlášeních. Výhledová prohlášení navíc odrážejí očekávání, plány nebo prognózy společnosti Lucid ohledně budoucích událostí a názorů k datu tohoto sdělení. Společnost Lucid předpokládá, že následné události a vývoj způsobí, že se její hodnocení změní. Přestože se společnost Lucid může rozhodnout tato výhledová prohlášení v budoucnu aktualizovat, výslovně se zříká jakékoli povinnosti tak učinit. Na tato výhledová prohlášení by se nemělo spoléhat jako na hodnocení společnosti Lucid k jakémukoli datu následujícímu po datu tohoto sdělení. Na výhledová prohlášení by se proto nemělo spoléhat nad patřičnou míru.

1 Odhad výrobce pro maximální výbavu. Dojezd a výkon baterie se liší v závislosti na teplotě, jízdních návycích, nabíjení a stavu baterie a skutečné výsledky se mohou lišit.

2 Ceny pouze pro americký trh. S vyloučením daní, registrace vlastnického práva, licence, opcí, nákladů na doručení a dalších poplatků. Ceny se mohou změnit.

3 Na základě předsériové specifikace při světlé výšce 155 mm; může se změnit.

4 Projekce výrobce pro maximální výbavu; náklad, hmotnost interiéru a výbava vozidla ovlivňují tažnou kapacitu.

5 Při připojení k rychlonabíjení stejnosměrného proudu o výkonu 350 kW. Skutečné ceny se liší v závislosti na vybavení vozidla a podmínkách nabíjení.

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2278188/Lucid_Group_Lucid_Gravity_dashboard.jpg 

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2278189/Lucid_Group_Lucid_Gravity_Electric_SUV.jpg 

Foto https://mma.prnewswire.com/media/2278190/Lucid_Group_Lucid_Gravity_all_new.jpg 

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/2278192/Lucid_Group_Lucid_Gravity_interior.jpg 

Logohttps://mma.prnewswire.com/media/1080273/LucidMotors_Logo.jpg 

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.