Listopadové TRADE NEWS směřuje do Velké Británie a Irska

Praha 14. listopadu 2023 (PROTEXT) – Opustit EU pro Británii nikdy neznamenalo opustit Evropu. Český i britský byznys se dobře adaptují na nové podmínky, říká v úvodním rozhovoru listopadového TRADE NEWS Matt Field, velvyslanec Spojeného království v ČR. Matt Field: For the UK, leaving the EU never meant leaving Europe | iTradeNews.cz 

O aktuální situaci v Británii hovoří také exkluzivně pro TRADE NEWS jeden z nejvýraznějších mladých britských ekonomů James Smith, který vidí spoustu podnikatelských příležitostí například v přechodu na zelené energie. James Smith: UK-EU trading is now more stable and businesses know what to expect | iTradeNews.cz 

V novém čísle magazínu o obchodu a exportu se také dozvíte, že Irsko je nejrychleji rostoucí ekonomika a vstalo z popela jako bájný fénix. Vše zabaleno do množství infografik, doplněno trendy a příležitostmi, jak jsou čtenáři TRADE NEWS zvyklí.

A nechybí ani pohled očima firem. Se skutečností, že londýnský dril může katapultovat do globálního byznysu, se svěřují zakladatelé společnosti TeskaLabs Ltd Vladimíra Tesková a Aleš Teska. Český TeskaLabs byl zařazen mezi jedno procento nejlepších start-upů ve Velké Británii a dnes je renomovanou high-tech společností. O své zkušenosti s britským trhem se podělil také předseda představenstva a ředitel pivovaru PRIMÁTOR Petr Kaluža. V Londýně například vyhráli titul „nejlepší pivo na světě“ s pšeničným pivem PRIMÁTOR Weizen. A co k nám láká britské a irské turisty na poli zdravotní turistiky , prozradí ředitel a člen představenstva Očního centra Praha Adam Janek a ředitelka agentury Beauty in Prague Tamara Ždiňáková. The British spare no expense. They want the best | iTradeNews.cz Ovšem firemních příběhů najdete v čísle daleko víc.

TRADE NEWS vydává agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například CzechTrade, EGAP, ČEB, NRB, ICC ČR, a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Páté letošní číslo vyšlo na 80 stranách auditovaným nákladem 7000 výtisků.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

 

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

https://www.linkedin.com/company/92946186

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.