Kyberbezpečnost v nemocnicích. Na konferenci ProID zazní aktuální stav, trendy i možnosti dotací

 

Zlín 20. listopadu 2023 (PROTEXT) – Zdravotnictví je jedním z nejvíce ohrožených oborů hackerskými útoky. Kyberbezpečnost zdravotních zařízení jako kritické infrastruktury v současné době proto nabírá na obrátkách. Společnost ProID pořádá virtuální konferenci, na které se spolu s odborníky z firem Monet+, enovation a IXPERTA podělí o své zkušenosti, zhodnotí aktuální stav, trendy a představí možnosti čerpání dotací určených na posilování ochrany nemocnic, lékařských ordinací i jiných zdravotních zařízení. Akce se uskuteční online ve čtvrtek 30. listopadu 2023, vstupné je zdarma.

„Každý úspěšný průlom dokáže vyřadit nemocnici či ordinaci z provozu až na několik týdnů. Přitom nemusí jít jen o počítače a servery, v ohrožení jsou i chytré lékařské přístroje a veškerá data pacientů. Hackeři dokáží prolomit jak uživatelské účty, tak i kritické zranitelnosti a webová rozhraní,“ říká Ivo Vrána ze společnosti ProID, která pro zdravotnická zařízení zajišťuje bezpečnost nasazením systému pro ověřování identit zaměstnanců, a to jak mobilní aplikací, tak pomocí čipových karet.

Na konferenci zazní přednášky odborníků, kteří denně řeší kybernetické zabezpečení lékařských zařízení, přístrojů a zdravotnického personálu. Tématy bude aktuální stav kybernetické bezpečnosti v lékařském segmentu, praktické řízení kybernetické bezpečnosti v nemocnici, bezpečná digitální identita lékaře a zdravotnického personálu a představení nových dotačních programů v této oblasti.

„Účastníci se mohou těšit na postřehy z praxe, nejčastější chyby a doporučené způsoby jejich řešení. Věříme, že akce vyvolá zajímavou debatu podobně jako naše zářijová konference o evropském nařízení NIS 2 zpřísňujícím od roku 2024 nároky na IT zabezpečení velkých firem, na kterou se zaregistrovalo téměř 3000 CISO manažerů a specialistů na kyberbezpečnost,“ zve Ivo Vrána na pokračování zaměřené čistě na zdravotnictví.

Zájemci se mohou bezplatně registrovat na webové stránce https://proid.cz/virtualni-konference-kyberbezpecnost-pro-zdravotnictvi-ii/. Součástí konference je i slosování o zajímavou cenu.

Fotografie a grafické materiály k tiskové zprávě najdete zde.

Více o platformě ProID

Česká platforma pro správu digitálních identit uživatelů podnikových sítí. ProID je modulární řešení určené firmám všech velikostí, které jim pomáhá zvyšovat zabezpečení podnikových dat nasazením dvoufaktorové autentifikace, čipových karet nebo pokročilé postkvantové a asymetrické kryptografie využívající například USB šifrovací klíče a biometrická data. Kromě bezpečného přihlášení do podnikových sítí, zařízení a VPN umožňuje digitální identita zaměstnance i vytváření elektronických podpisů a pečetí. Mezi klienty ProID patří ČEZ, Komerční banka nebo Česká správa sociálního zabezpečení. Jde o spin-off společnosti Monet+, která se specializuje na zakázkový vývoj komplexních řešení využívajících čipové karty, jako jsou platební, věrnostní nebo transakční systémy v prostředí bank, pojišťoven a státních organizací.

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.