Konference Cirkulární města & Byznys představí špičky v oboru

Praha 15. listopadu 2022 (PROTEXT) – Klimatické cíle, cirkulární ekonomika a spolupráce města s byznysem. To jsou hlavní témata, jimiž se bude zabývat první mezinárodní konference v Česku: Cirkulární města & Byznys. Koná se 22. listopadu od 9.00 do 16.00 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP) ve Vyšehradské 51 na Praze 2.

Cirkulární ekonomika hraje v plnění klimatických cílů ve městech i firmách klíčovou roli. Kde si stojí Praha? Jak na jejich plnění může město efektivně spolupracovat s byznysem? Jaká je role byznysu v cirkulárním městě v oblasti stavebnictví a potravin a kde je prostor pro inovace? O tom všem budou celý den debatovat zástupci TOP mezinárodních organizací: Ellen MacArthur Foundation, Circle Economy a Metabolic.

Circular Glasgow se dopoledne podělí o zkušenost, jaký význam má cirkulární ekonomika pro spolupráci s firmami. Odpoledne bude patřit diskuzím zástupců Prahy i byznysu, jak konkrétně mohou vzájemně naplňovat cíle strategie Cirkulární Praha 2030 v oblastech stavebnictví a potravin.

Konferenci pořádá Pražský inovační institut s podporou hl. města Prahy. Více informací je k dispozici na www.cirkularnimesta.cz, kde je také přístup k registraci. Účast na konferenci je zdarma.