Komfort a příroda jako alternativa k drahotě města

Praha 6. října 2022 (PROTEXT) – Přeprodej nadstandardních rodinných domů a vil Na Výsluní v Letovicích u Brna byl v těchto dnech oficiálně zahájen. V následujících dvou letech zde vzniknou řadové domky a trojdomky, největším lákadlem jsou pak netradiční vily zakopané v terénu, nalézající se po obvodu. Celkem je k prodeji nabízeno 51 objektů.

Inspirací pro toto, na české poměry ne příliš typické satelitní městečko podle architektonického návrhu brněnského ateliéru Menšík Skrušný, se stala italská horská vesnička Monte St. Angelo. Poznáte to už na první pohled podle bílé fasády, bílých cihel a podle seskupení jednotlivých typů domů. Předlohou pro samotné vily se pak stala brněnská vila Skrušný, postavená ve stylu funkcionalismu, která je držitelkou prestižní České ceny za architekturu. „Vizi postavit na lokální poměry takto ambiciózní projekt jsme se rozhodli uskutečnit již před několika lety. Po úspěšném dokončení první etapy výstavby bytových domů Rezidence Zlatá Pole ve stejné lokalitě, jsme naznali, že nastala správná doba se do toho pustit,“ říká jeden ze spolumajitelů, architekt Petr Skrušný.

A příhodnější lokalitu k uskutečnění těchto plánů byste hledali těžko. Pozemky určené pro výstavbu se nacházejí uprostřed lesů a polí, na úplném okraji Letovic, ve vzdálenosti asi 40 minut od Brna. Domky i vily byli navrženy tak, aby splňovali vysoké nároky na energetickou úspornost a soběstačnost. Myšleno bylo přitom na každý detail – od zelených střech, přes velká hliníková okna, po nadstandardní materiály, které budou použité v interiéru. Výstavba byla zahájena už před několika měsíci a většina prací na exteriérech, včetně vybudování sítí a komunikací, je nyní dokončena.

„Spouštět prodej právě v této době, s ohledem na inflaci a energetickou krizi, se může jevit jako riskantní krok. Nabízíme ale natolik kvalitní produkt, že věříme, že tento typ bydlení si své kupce najde, a především může představovat ideální alternativu pro ty, kteří již nechtějí bydlet v předražených a energeticky náročných nemovitostech velkých měst,“ vysvětluje Petr Skrušný. Dle jeho slov tak cílí i na skupinu lidí, kteří si před pár lety zakoupili nemovitost ve městě, a nyní bojují s několikanásobným navýšením měsíčních nákladů kvůli změnám úrokových sazeb a nárůstu cen energií. Anebo na ty, kteří na srovnatelnou nemovitost v Brně v dnešní době již jednoduše nedosáhnou.

„Ano, i toto je naše cílová skupina. Rádi bychom právě těmto lidem ukázali, že tím, že se nacházíme trochu dále od větších měst, kde jsou ceny nemovitostí neúměrně vysoké, u nás mohou za mnohem přijatelnější cenu získat více prostoru a větší komfort, navíc s citelně nižšími měsíčními náklady,“ uzavírá Skrušný.

Kontakt:

Veronika Tesařová

tesarova@mensikskrusny.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.