Ketris slaví 28 let na trhu

Praha 8. února 2023 (PROTEXT) – Společnost Ketris je mezi chovateli, farmáři, veterináři a distributory léčiv známá už bezmála třicet let. Původně byl její sortiment zaměřen pouze na zemědělské a chovatelské potřeby a vybavení stájí hospodářských zvířat.

Mládí vpřed! Ketris je jednou z firem kde proběhla výměna generací úspěšně!

V roce 2020 došlo ke změně majitelů, se kterou přišla generační obměna. V dnešní době není jednoduché předat firmy nástupníkům a velká část firem končí právě tím, že generační obměnu nezvládnou. To se ovšem nedá říct o Ketrisu, kde se to zvládlo na jedničku.

„Ketris nám zapadal do konceptu portfolia ostatních firem, byla to pro nás v určitém směru konkurence. Od začátku jsem si uvědomoval, že to bude hodně práce a ne jednoduché. Přece jen bývalé vedení a majitelé Ketrisu byli o generaci starší a já si uvědomoval pokoru k nim, ale zároveň jsem měl už v hlavě směr, kterým se bude Ketris vyvíjet. To se ovšem později ukázalo, že není reálné a i já jsem musel potlačit určitou ráznost a hrdost do pozadí. Bylo to o vytvoření harmonie v pracovním týmu a tím se tvořivé věci o více než rok posunuly,“ vysvětluje Ondřej Matějek, spolumajitel společnosti.

Nakonec vše celý tým zvládl perfektně a posun je dnes obrovský. Došlo k redesignu celé společnosti, změně sídla a centrálního skladu do moderních prostor a spustil se zbrusu nový e-shop. Za dva roky jsme dokázali zdvojnásobit obrat celé společnosti, ve stejném počtu lidí.

Ketris a farmy

Uvědomujeme si, kde firma začala. Zemědělské a chovatelské potřeby a vybavení stájí hospodářských zvířat. Proto i zde bude kladen velký důraz na zdokonalení nabídky sortimentu. Chceme být dostupnějšími chovatelům.

Ketris a koně

S nově vznikajícím záměrem otevřít segment jezdeckých potřeb, jsme potřebovali k sobě profesionály. V roce 2022 nastal strategický krok, spojení firem Ketris a Obluk jezdecké potřeby v čele s Kateřinou Oblukovou. Ketris získal produktovou specialistku a více jako 20 leté know-how . Na své si tak přijdou milovníci anglického i westernového sportu, příznivci přirozené komunikace i ježdění do přírody. V sortimentu jezdeckých potřeb OBLUK byl vždy velký výběr pro každý segment jezdectví, od těch nezákladnějších denních potřeb péče o koně až po speciální výbavu jezdců a koní sportovních. Tak stejně a lépe tomu bude i v Ketrisu.

Ketris letos oslaví 28 let. Jaké budou následující roky a co přinese 30. výročí?

Poslední dva roky jsme hodně zapracovali na automatizaci, zvýšení efektivity práce a navýšily skladové zásoby. Rozšířili jsme portfolio o dva segmenty, a to jezdecké potřeby a vybavení pro koně a druhým segmentem vybavení pro PET/VET (domácí mazlíčci a veterinární potřeby). Aktuálně máme zpracovaný projekt Ketris Store, který představuje naše vlastní specializované prodejny.

Dále pracujeme na propojení a kooperaci našich firem. Díky tak silnému spojení, jsme dnes například na chovu schopni řešit velice široký záběr. Od péče o telata, stájové vybavení, veterinární a chovatelské potřeby, zpracování mléka a technologie pro mléčné výrobky, dojicí technologii a chlazení mléka, autonomní systém pro řízení osvětlení a větrání, systém pro řízení stáda a další technologie pro každodenní rutinu na farmě.

Jsme jeden tým. Fullwood CS, Forst Agro s.r.o., Ketris s.r.o., Agrocentrum Hrušovany, Statek Litobratřice.