Jízdy autonomním autobusem pro veřejnost

Praha 12. září 2023 (PROTEXT) – Už jste někdy jeli autobusem bez řidiče? Na Výstavišti Praha se koná JÍZDA BUDOUCNOSTI – jízda samořiditelným autobusem. PowerHUB přiváží v rámci mezinárodního výzkumného projektu, do kterého se zapojila řada evropských měst včetně Prahy a Říčan, technologické novinky v oblasti autonomní osobní mobility a autonomní přepravy zboží.

Návštěvníci se mohou setkat, a samozřejmě se i svézt, s autonomními minibusy od společnosti Aurrigo a zažít, jaká je jízda ve voze, který nepotřebuje řidiče. Jízdy pro veřejnost se konají od 15. 9. do 5. 10. zdarma v dolní části Výstaviště (Bruselská cesta) vždy od 13:00 do 19:00. Z Prahy pak autonomní autobus zamíří do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh (10.-13. října) a doplní ho delivery robot společnosti BringAuto, který bude návštěvníkům doručovat zásilky.

Na tomto jedinečném výzkumném projektu, jehož cílem je poskytovat udržitelnou autonomní přepravu osob a zboží v různých evropských městech, se podílí řada organizací – ať už se jedná o univerzity (University College London, Ghent University), dodavatele autonomních vozidel (Aurrigo, BringAuto), výzkumné organizace (PowerHUB), firmy (Lab Box, Applied Autonomy, the Future Mobility Network), či také provozovatelé výstavních areálů (Výstaviště Praha, Veletrhy Brno), u kterých se budou autonomním vozidla pohybovat v rámci různých akcí.

Projekt podpořilo EIT Urban Mobility, iniciativa Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) – orgánu Evropské unie.

Slavnostní zahájení se zástupci města a partnery projektu proběhne 19. září od 10:00 na Výstavišti. Pojďte spolu s PowerHUB a Aurrigo zažít přepravu budoucnosti.

www.powerhub.cz

https://zazijbudoucnost.powerhub.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.