Jak začít investovat do kryptoměn – manuál 2022

Kryptoměny, v roce 2022, již nejsou pro běžného člověka tabu. Můžete o nich slyšet v denních zprávách, novinách nebo kdekoli na internetu. Od svého počátku ušli dlouhou cestu, a jsou technologicky vyspělejší a složitější, než bývaly před několika lety. Na druhou stranu, je nyní používání krypto-měn mnohem uživatelsky přívětivější, než tomu bylo na začátku.

Totéž platí pro investování do kryptoměn. Už to není výsada, pouze pro technicky zdatné investory, ale je to docela snadné, pokud rozumíte základním principům a používáte správnou investiční platformu. Díky webu Trusted Broker Reviews, se můžete prohlédnout ty nejlepší na trhu, a s pomocí tohoto článku se dozvíte, jak začít investovat do kryptoměn.

Jak si vybrat kryptoměnu, do které investovat

Toto je pravděpodobně první otázka, kterou můžete mít na mysli, když uvažujete o investování do kryptoměn. V současnosti existuje několik tisíc krypto projektů a neexistuje žádná záruka, že všechny budou v budoucnu úspěšné a hodnotné. Proto před tím než si ňákou vyberete, doporučujeme pečlivě zvážit, zda daná kryptoměna stojí za to.

Pro začátek, doporučujeme se podívat na  Coinmarketcap a soustředit se na prvních 10 projektů. Klikněte na každou z prvních 10 a pečlivě si přečtěte všechny informace, které tam najdete. Je důležité pochopit, čeho se tyto projekty snaží dosáhnout, kdo je vyvíjí a jak fungují. Při investování je také důležité zjistit, jakou užitnou hodnotu danej (utility) projekt má. S těmito informacemi pak můžete lépe předvídat potenciální budoucí úspěch projektu, a tedy i růst ceny aktiva. Obecně řečeno, těchto prvních 10 kryptoměn není tak volatilních, jako všechny ostatní v seznamu, a proto by mohly být považovány za méně rizikové. Vždy však mějte na paměti, že trh s kryptoměnami je obecně volatilní a v naší legislativě neexistuje téměř žádná ochrana investorů.

Kde začít investovat?

Poté, co si vyberete požadovanou kryptoměnu, do které chcete investovat, je důležité vybrat si správné místo pro její nákup. Nejjednodušší způsob, jak investovat do kryptoměny, je otevřít si účet na investiční platformě. V dnešní době ale existují stovky platforem, které můžete využít, a proto může být pro amatéra velmi obtížné si jednu vybrat. Je moudré nechat se inspirovat webovou stránkou, která analyzuje a porovnává všechny platformy. Ušetří vám to spoustu dřiny a času, ale co je nejdůležitější, pomůže vám to správně se rozhodnout. 

Použijte investičního průvodce, jako je Trusted Brokers Reviews, kde najdete seznam nejlepších investičních platforem se všemi potřebnými detaily. Každá krypto investiční platforma je zde recenzovaná a ohodnocena, na základě bezpečnosti, poplatků, funkcí, trhů, a v neposlední řadě dle jednoduchosti používání. Neexistuje jediná nejlepší krypto burza, protože všechny mají své klady a zápory. Podívejte se proto na jejich seznam deseti nejlepších CEX (centralizovaná krypto burza) a porovnejte je. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Návod jak na to

Předpokládejme, že ste se rozhodli investovat a vybrali si jednu z top 10 platform, zmíněných na Trusted Brokers Reviews. Teď se budete muset, na vybrané burze, zaregistrovat. Nebojte se, v těchto pár krocích vám vysvětlíme celý proces. Je to docela snadné a rychlé. Proces investování do kryptoměn, lze velmi snadno rozdělit do těchto kroků: 

Registrace na investiční platformě

Proces registrace na každé platformě je velmi podobný jakékoli jiné online registraci. Budete muset navštívit oficiální webovou stránku a kliknout na tlačítko „Registrovat”. Otevře se vám registrační okno, kde musíte vyplnit všechny své osobní a kontaktní údaje. Vyplňte pouze skutečné údaje, protože po dokončení vytváření účtu je bude nutné ověřit. 

Verifikace a vklad

Jak již bylo zmíněno, k dokončení registrace budete muset ověřit všechna vaše data kvůli legislativním pravidlům KYC. Připravte si občanský průkaz a jakýkoli jiný průkaz totožnosti. Navíc, buďte připraveni poskytnout také doklad o vašem pobytu. Je to v dnešní době zcela běžný požadavek, takže se nebojte poskytnout účet za energie nebo nájem. 

Až bude váš účet plně ověřen, budete moci provést svůj první vklad. Každá krypto burza přijímá všechny druhy kreditních a debetních karet. Dejte si ale pozor na poplatky. Může vám být účtováno 1 až 5 procent. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, vkládejte klasickým bankovním převodem, protože tyto platby jsou většinou bez poplatků. 

Výběr aktiva a nákup

Žádná z kryptoburz nenabízí přímý způsob nákupu kryptoměn za českou korunu, proto se peníze, které vložíte, přemění na dolary. Další důležitou věcí je pochopit, že většina kryptoměn se neobchoduje v klasických FIAT měnách (EUR, USD…), proto převeďte své počáteční dolary na USDT nebo na jakoukoli jinou hlavní kryptoměnu, abyste si mohli poté koupit vaše požadované krypto.