IGY Centrum v Českých Budějovicích svítí modře. Připojilo se tak k celorepublikové kampani na osvětu autismu.

České Budějovice 11. dubna 2023 (PROTEXT) – Do dubnové osvětové kampaně Rozsviťme se modře se zapojilo IGY Centrum v Českých Budějovicích. Symbolicky bude v měsíci dubnu svítit modrou barvou a připomínat, že lidé s autismem a jejich rodiny jsou součástí společnosti.

V Českých Budějovicích působí několik organizací pomáhajících lidem s autismem. Jednou z nich je AUTIS Centrum, které pomáhá více jak 130 rodinám pečujícím o dítě s autismem od narození do dospělosti. Pro dospělé autisty organizace nedávno otevřela týdenní stacionář.

„Děkujeme IGY Centru za dubnové vyjádření podpory, tolerance a filantropie,“ říká ředitelka centra Milena Urbanová a dodává, že IGY Centrum vyjadřuje svojí solidaritu nejen nasvícením modře, ale i podporou dalších dubnových akcí. „Každoroční dubnovou akcí je Modrý běh pro AUTIS Centrum v Safari Resortu, který se koná 22. dubna. Poběží se čtyřkilometrový a osmikilometrový okruh. Součástí akce v krásné přírodě jsou závody kočárků a dětské běhy pro všechny věkové kategorie. Běh podpoří herečka Dana Verzichová, oblíbená dětská zpěvačka BibiBum, vystoupí zde zpěvačka NIKOL, hudebník Radek Blahuš, MOVE21 a Gladiators gym Borovany,“ doplňuje ředitelka.

Dubnové akce v Českých Budějovicích pokračují přednáškou na téma vysoké citlivosti a představením knihy Citlivka od Aleny Wehle. Akce proběhne 25. dubna v nevšedním interiéru restaurace HochŠpalíček. Osvětovou kampaň uzavře dne 28. dubna seminář známého českého psychoterapeuta Mgr. Přemysla Mikoláše věnovaný narušeným exekutivním funkcím a jejich vlivu na vzdělávání dětí s autismem ve školském systému. Na seminář se můžete těšit přímo v prostorách AUTIS Centra v Plzeňské ulici v Českých Budějovicích.

„Do dubnových akcí AUTIS Centra se může zapojit kdokoliv, stačí se registrovat nebo zakoupit vstupenky na jednotlivé akce přes web AUTIS Centra nebo přímo na místě,“ říká ředitelka Urbanová a připomíná, že modré oblečení na akcích vítáno.

Více se dozvíte na www.autiscentrum.cz.