Huawei uvede v roce 2024 na trh kompletní sadu komerčních síťových zařízení pro síť 5.5G

Šanghaj (Čína) 1. července 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei oznámila na veletrhu MWC v Šanghaji 2023 v rámci diskusního fóra 5G Advanced Forum, že v roce 2024 uvede na trh kompletní sadu komerčních zařízení pro sítě 5.5G. S oznámením vystoupil ředitel společnosti Huawei a prezident divize ICT produktů a řešení Yang Chaobin. Podle jeho slov chce společnost tímto uvedením zahájit v odvětví informačních a komunikačních technologií novou éru 5.5G.

Zavádění 5G v posledních čtyřech letech rychle postupovalo a již nyní přináší významné finanční zisky. V současné době existuje na celém světě více než 260 komerčních sítí 5G, které slouží více než 1,2 miliardy uživatelů, a 115 milionů uživatelů gigabitové sítě F5G. Modely služeb a obsah se neustále vyvíjejí a přinášejí uživatelům prostřednictvím průlomových technologií dosud nevídané zážitky, jako je například 3D obraz bez brýlí. Tyto nové služby však postupně vyžadují výkonnější síťové funkce sítí 5G. Odvětví se všeobecně shoduje na tom, že rychle se blížícím klíčovým milníkem ve vývoji 5G bude právě 5.5G.

Společnost Huawei proto navrhla koncept „éry 5.5 G“ založený na komplexním řešení, které integruje souhrn dosud vyvinutých technologií včetně 5.5G, F5.5G a Net5.5G. Toto řešení by ochránilo dosavadní investice operátorů do 5G a zároveň desetinásobně zvýšilo výkon sítě. Aby splnila stále rozmanitější požadavky na služby, tato „éra 5.5G“ by měla nabízet maximální rychlost stahování dat (downlink) 10 gigabitů a maximální rychlost odesílání dat (uplink) jeden gigabit. Pomocí nových technologií, jako je pasivní internet věcí (IoT), by také otevřela cestu k trhu 100 miliard IoT připojení a vnesla tak novou perspektivu do celého odvětví.

Yang vysvětluje: „Díky jasně definovanému harmonogramu standardizace je éra 5.5G už připravena na technologické a komerční ověření. V rámci přípravy na komerční nasazení 5.5G uvede společnost Huawei v roce 2024 na trh kompletní sadu komerčních síťových zařízení 5.5G. Těšíme se na spolupráci se všemi aktéry v oboru, která nám umožní zahájit novou cestu do éry technologie 5.5G.“

Společnost Huawei, která je zastáncem komplexních řešení v oblasti 5.5G, spolupracuje s řadou jmen z oboru na výzkumu, vývoji a ověřování klíčových technologií 5.5G. V procesu ověřování se již podařilo dosáhnout značných pokroků, zejména u technologie extrémně velkých anténních polí (ELAA), která je základem pro 10GB downlink, flexibilní přístup ke spektru přispívající k realizaci 1GB uplinku, či pasivní internet věcí, který umožní 100 miliard připojení k internetu věcí. Další klíčovou technologií je pasivní optická síť (PON) 50G, která umožňuje ultraširokopásmovým sítím F5.5G dosáhnout rychlosti 10 gigabitů a v budoucnosti by se měla široce využívat v domácnostech, kampusech i výrobních zařízeních. Na technologickém ověřování a pilotních aplikacích těchto technologií spolupracuje Huawei s více než 30 operátory po celém světě.

Podle Yanga společnost kromě vývoje klíčových technologií pro bezdrátové sítě a sítě s přístupem pomocí optického vlákna 5.5G pracuje na aplikaci AI nativních technologií v hlavních sítích 5.5G s cílem neustále zvyšovat schopnosti a dostupnost sítě. To by umožnilo poskytovat funkce umělé inteligence až na konec síťového propojení a poskytovat lepší služby celé řadě odvětví. Síť Net5.5G slibuje 10gigabitový přístup, ultraširokopásmový přenos a latenci v AI sítích na úrovni mikrosekund, díky čemuž dokáže poskytnout vysoce kvalitní síťový přístup a vytvořit tak základ sítě nové generace pro digitalizaci průmyslu.

Ohledně sítě 6G se odvětví zatím nachází v raných fázích vytváření vize a teprve zahajuje související výzkum klíčových technologií. Jako milník budoucího rozvoje je proto široce přijímána právě síť 5.5G. Desetinásobné zlepšení síťových schopností v éře 5.5G umožní řadě průmyslových odvětví naplno využít produktivitu, kterou přinášejí digitální technologie.

MWC Shanghai 2023 se koná od 28. do 30. června v čínské Šanghaji. Společnost Huawei představí své produkty a řešení na stáncích E10 a E50 v hale N1 šanghajského Nového mezinárodního výstaviště (SNIEC). Společně s globálními operátory, odborníky a oborovými vizionáři se zabýváme tématy jako je urychlení prosperity 5G, směřování k éře 5.5G a inteligentní digitální transformace. 5.5G vytváří novou obchodní hodnotu v oblastech, jako je propojení lidí, internet věcí (IoT) a internet vozidel (IoV), a podporuje tak nespočet průmyslových odvětví, která směřují k inteligentnímu světu. Další informace najdete na adrese: https://carrier.huawei.com/en/events/mwcs2023.

Foto
https://mma.prnewswire.com/media/2144278/Chaobin_Yang_Board_Member_President_ICT_Products___Solutions_Huawei.jpg

KONTAKT: Tao Ling, 020-18520121896, taoling1@huawei.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.