Heureka vyhlásila vítěze ShopRoku, nově ocenila i e-shopy zapojené do Marketplace

Praha 17. dubna 2023 (PROTEXT) – Nákupní rádce Heureka.cz opět rozdělil ceny mezi e-shopy, o kterých odborná porota i zákazníci rozhodli, že patří mezi ty nejkvalitnější a nejpopulárnější. Od loňska oceňuje i udržitelné online prodejce, letos přidal novou kategorii Visa Special Award pro e-shopy působící na Heureka Marketplace. Jejím vítězem se stal e-shop Eldum.cz, nejoblíbenějším je stejně jako loni e-shop Lidlu. Ocenění za největší kvalitu získal Knihobot.cz, speciální Cenu Heureky získal prodejce řemeslných ginů Garage22.cz. Udržitelným e-shopem roku se stal výrobce čajů a dalších bylinných produktů Sonnentor.

„Vítěze ShopuRoku jsme letos vyhlašovali po čtrnácté, je to tedy už tradiční ocenění e-shopů za jejich práci, ale i důležitý faktor pro zákazníky, kteří nejenže můžou o vítězích spolurozhodovat, ale pomůže jim to s pohodlným výběrem z kvalitních, spolehlivých a udržitelných e-shopů,“ říká Tomáš Braverman, CEO Heureka Group, a pokračuje: „Stále větším trendem jsou online tržiště, tzv. Marketplace, proto jsme tento rok přidali novou kategorii Visa Special Award, právě pro obchody zapojené do Heureka Marketplace.“

První Visa Special Award pro e-shopy obchodující v Heureka Marketplace

Online tržiště mění způsob nakupování, zákazníci si díky nim mohou jednoduše objednat zboží z různých e-shopů na jednom místě. Svůj Marketplace buduje i Heureka a pro zapojené e-shopy letos připravila zbrusu novou kategorii Visa Special Award. V té na základě různě bodovaných hodnot, jako je hodnocení uživatelů, výše obratu nebo třeba počet uskutečněných objednávek, mají možnost uspět i menší e-shopy. Historicky prvním vítězem kategorie se stal prodejce elektra Eldum.cz, dalšími finalisty byly MALL.CZExaSoft.cz.

Giny z Garage22 získaly Cenu Heureky

O výhercích kategorie Cena Heureky rozhoduje porota složená z odborníků z řad českého a slovenského e-commerce trhu, vybírají unikátní online prodejce se zajímavým příběhem či sociálním přesahem. Nejvíce ji oslovil výrobce řemeslných ginů Garage22, který k preciznímu zpracování využívá ty nejčerstvější suroviny. Druhé místo získal Zembag Biostore nabízející unikátní třívrstvý pytel, který účinně zabraňuje klíčení brambor. Na třetím místě skončil projekt Sázíme Česko, díky kterému může zasadit strom úplně každý.

Vítězové ceny Heureky

Nejkvalitnějším e-shopem je opět Knihobot, oblibu potvrdil e-shop Lidlu

Ocenění absolutního vítěze Ceny kvality si stejně jako loni odnáší Knihobot, který prodává knihy z druhé ruky, a zabývá se také jejich výkupem. “Cenu kvality získává e-shop na základě zkušeností a recenzí od zákazníků, pro e-shopy je to tedy cenné hodnocení za odvedenou práci v minulém roce,” komentuje Tomáš Braverman. Mezi další oceněné se zařadil například prodejce foto vybavení Megapixel.cz nebo e-shop s obuví rieker-eshop.cz.

S kvalitou také úzce souvisí popularita, absolutním vítězem co se týká oblíbenosti se stal Lidl-shop.cz, který obhájil loňské vítězství. O vítězi Ceny popularity rozhoduje v hlasování každý internetový uživatel, který může dát svůj hlas až třem e-shopům. V jednotlivých sekcích zvítězil například prodejce elektra Datart.ct, módy a doplňků Cityzenwear.cz nebo e-shop s hobby vybavením MojeGalanterka.cz.

Absolutní vítěz Ceny Kvalityknihobot.czhttps://knihobot.cz/
Absolutní vítěz Ceny PopularityLidl-shop.czhttps://www.lidl-shop.cz/

Ocenění za udržitelný přístup putuje Sonnentoru

Letošním vítězem v loni nové kategorii je výrobce čajů, koření a dalších bylinných výrobků Sonnentor. “Tuto kategorii mohou vyhrát e-shopy, které získaly na Heurece certifikát Udržitelný e-shop a z těch odborná porota vybírá tři nejlepší. Jsou to tedy obchody se zodpovědným přístupem k zaměstnancům, zákazníkům i životnímu prostředí. Porota se shodla, že Sonnentor má komplexní přístup k udržitelnosti v celé šíři ESG oblasti, je lídrem v udržitelném podnikání a jde příkladem ostatním svou firemní kulturou a vysoce postavenými standardy kvality produktů,” vysvětluje volbu odborné poroty Braverman. Mezi oceněné se dále zařadily e-shopy Nilmore za kompletní cirkulární přístup v módním průmyslu a Freshlabels, u kterého porota ocenila vysoký podíl udržitelných produktů, transparentní výběr značek a nová opatření na cestě k ještě větší udržitelnosti.

Vítězové Ceny Udržitelného e-shopu

Výherci se vyhlašují také na Slovensku, Cenu kvality získalo Notino, Cenu popularity stejně jako v České republice e-shop Lidlu. Výhercem Ceny Heureky se stal dublez.sk, který vyrábí dřevěné doplňky do domácnosti.

ShopRoku:

Tradiční soutěž mezi českými e-shopy kterou už od roku 2009 vyhlašuje nákupní rádce Heureka.cz. Cílem soutěže je najít, vyhlásit a ocenit ty nejkvalitnější a nejpopulárnější e-shopy na českém internetu za předchozí rok ve třech kategoriích. Cena kvality se vyhodnocuje na základě dotazníků spokojenosti, v Ceně popularity mohou v hlasovacím období hlasovat pro svůj oblíbený e-shop všichni internetoví uživatelé. Ceny Heureky obdrží na základě vyhodnocení odborné poroty sestavené z osobností e-commerce takový e-shop, který má za sebou zajímavý příběh, neotřelý nápad nebo sociální přesah. Cenu Udržitelného e-shopu mohou získat e-shopy, které na Heurece získaly certifikát Udržitelný e-shop nejpozději do 28. 2. 2023. Ze všech certifikovaných e-shopů ocení odborná porota 3 nejlepší e-shopy. O ocenění Visa Special Award soutěží e-shopy, které v roce 2022 působily na Heureka Marketplace. Kompletní informace o podmínkách soutěže na adrese shoproku.cz.

O Heurece

Heureka.cz je největší nákupní rádce a cenový srovnávač na českém internetu. Měsíčně Heureku navštíví 4,5 miliónu reálných uživatelů (NetMonitor) a je šestým nejnavštěvovanějším webem v Česku. Zákazníci na Heurece vybírají a srovnávají nabídky produktů z více než 38.000 internetových obchodů. Heureka pomáhá lidem nakupovat jednoduše, bezpečně a s přehledem. Heureka je součástí Heureka Group, skupiny srovnávačů zemí střední a východní Evropy.

O Heureka Group

Skupina Heureka Group, to je devět zemí střední a východní Evropy, 23 milionů návštěvníků měsíčně a nabídka z více než 55 tisíc internetových obchodů. Klíčovým posláním Heureka Group je propojování e- shopů a značek se zákazníky. Hlavním cílem je pomoci e-shopům, značkám a dalším partnerům oslovit všechny naše uživatele napříč celým regionem a poskytnout jim při tom maximální podporu po všech stránkách. Do skupiny Heureka Group patří také Árukereső.hu v Maďarsku, Compari.ro v Rumunsku, Pazaruvaj.com z Bulharska, Ceneje.si ze Slovinska, Jetfinije.hr z Chorvatska, Idealno.rs ze Srbska a Idealno.ba z Bosny.