Google Workspace pro firmy: Přehled služeb, výhody a nevýhody

Služby Google jsou již dlouho páteří obchodních procesů společností. Současně na úrovni a velikosti těchto společností vůbec nezáleží: služby Google využívají jak začínající podniky, tak velcí hráči.

Google Workspace je populární nejen ve východní Evropě (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších), ale po celém světě. Jaké služby budou užitečné pro podnikání? Jaké jsou výhody služby Google Workspace? O všem si řekneme.

Google Workspace v kostce

Pokud jste již dříve vyzkoušeli automatizaci obchodních procesů pomocí nástrojů Google, možná si budete chtít zapamatovat jiný název pro G-Suite. Ve skutečnosti se jedná pouze o rebranding a všechny stejné nástroje Google zůstaly k dispozici pro podnikání.

Dnes má Google Workspace bezplatný a placený přístup. Hlavní aplikace jsou k dispozici pro bezplatné použití, jediná věc je, že mají mírně omezenou funkčnost. Například omezené množství paměti na Disku Google. V placeném přístupu jsou čtyři tarify: od $ 6 do $ 18 za měsíc. Netřeba dodávat, že čím bohatší a plnější funkce, tím vyšší jsou náklady.

Základní služby Google Workspace

Jen pro informaci, že Google v současné době nabízí více než 100 služeb a aplikací pro firmy. Současně jejich počet neustále roste. Řekneme jen o těch základních, s nimiž musí každý podnikatel začít.

Gmail. Tato služba umožňuje vytvářet strukturu e-mailu podle uvážení vlastníka firmy. V placeném přístupu můžete vytvořit firemní poštu s názvem vaší společnosti – gmail@yourcompany.com.
Kalendář Google. Pohodlná služba, která vám umožní plánovat schůzky, schůzky, pracovat s týmem a zákazníky. K dispozici je funkce automatického zasílání dopisů s oznámením o události.
Disk Google. Vaše cloudové úložiště s daty. Můžete nahrávat soubory různých formátů, vytvářet tabulky a sdílet je se svým týmem. Stránky jsou naprosto bezpečné a dostupné v bezplatném tarifu.
Hangouts, Chat, Meet. Ve skutečnosti jsou všechny tyto platformy vytvořeny pro online komunikaci v reálném čase. V chatu můžete sdílet soubory a komunikovat s kolegy, aniž byste opustili poštu. A v Hangouts a Meet – vést videohovory s kolegy a zákazníky, nahrávat konverzace, organizovat rozsáhlé videokonference.
Web Google. Bezplatný nástroj pro tvorbu webových stránek od společnosti Google. I bez znalostí a dovedností v programování můžete vytvořit zcela funkční vizitku nebo adresář. Samozřejmě, že výběr šablon návrhu v této službě je omezený, ale pro zahájení podnikání je to dobrý nápad.

To je samozřejmě jen malá část služeb a nástrojů, které Google nabízí. Pro každou službu existuje ruční a konfigurační pravidla. Pokud je pro vás obtížné porozumět pokynům nebo prostě nechcete trávit čas na to, doporučujeme kontaktovat odborníky.

Tým Cloudfresh pomáhá společnostem úspěšně spouštět a integrovat nástroje Google již řadu let. Zjednodušte své obchodní pracovní postupy pomocí služeb Google a Cloudfresh.