Dr. Egon Cholakian veřejně vyzývá Bidena, Si Ťin-pchinga a Putina

Praha / Washington 18. srpna 2023 (PROTEXT) – Dr. Egon Cholakian, významný vědec v oblasti výzkumu klimatu a národní bezpečnosti, se v naléhavé výzvě obrátil přímo na Joea Bidena, Si Ťin-pchinga a Vladimira Putina. Vyzývá tyto tři světové lídry, aby neprodleně iniciovali mezinárodní setkání všech hlav států k řešení ničivých klimatických událostí, které ohrožují budoucnost planety a lidstva.

„Vědecká komunita je připravena okamžitě konat, ale pro plné uskutečnění požadované změny je nezbytná politická vůle,“ apeluje. Ve veřejném prohlášení zdůrazňuje, že osud každého obyvatele Země nyní leží na bedrech právě těchto významných lídrů.

Podle jeho slov je nezbytné věnovat pozornost mnohem závažnějšímu faktoru, než jsou skleníkové plyny a emise CO2. „Situace je zoufalá,“ upozorňuje Dr. Cholakian. „Je to otázka nadnárodní bezpečnosti, která se týká každé země a každého jednotlivého občana. Je to záležitost, která je výhradně ve vašich rukou – pouze vás tří.“

Dodává: „Již není důvod vést války a zůstávat rozdělení. Jediný smysl spočívá v hledání způsobů, jak se sjednotit.“

13. srpna 2023 učinil Dr. Cholakian své první veřejné prohlášení a oznámil zahájení iniciativy Jednotného mezinárodního vědeckého centra (Unified International Scientific Center, UISC) na platformě Earth Save Science Collaborative (ESSC). Cílem této iniciativy je sjednocení vědců na celém světě. Vyzývá vědeckou komunitu k okamžitému a důkladnému multidisciplinárnímu výzkumu s cílem vypořádat se s tímto kritickým problémem.

Apeluje také na novináře, aby pomohli při šíření těchto zásadních informací a zajistili, že se dostanou k prezidentům zemí a všem občanům.

Zdroj: Earth Save Science Collaborative (ESSC)

O Dr. Egonu Cholakianovi: Dr. Egon Cholakian je významným částicovým fyzikem s afiliacemi v CERNu a NASA. Zásadním způsobem se podílel na přípravě mise NASA NISAR a je členem mezinárodní asociace International Association of Intelligence Educators. Jeho rozsáhlé zkušenosti zahrnují práci v oblasti národní bezpečnosti a mezinárodního daňového práva. Dr. Cholakian hrál významnou roli během období vlády čtyř amerických prezidentů a v současné době působí jako federální lobbista v Americkém Kongresu a v Bílém domě. Stal se silným hlasem v otázkách souvisejících se změnou klimatu a s národní bezpečnosti.

Kontakt:

https://earthsavesciencecollaborative.com