Dnes proběhne v Praze happening za práva dětí, rodičů a za manželství muže a ženy

Praha 10. září 2022 (PROTEXT) – Dnes odpoledne se na Palackého náměstí v Praze sejdou zastánci lidských práv dětí a také rodin založených na manželství muže a ženy.

Veřejné shromáždění s názvem Den pro rodinu – happening za práva dětí a rodičů pořádá Aliance pro rodinu, která dlouhodobě usiluje o ústavní zakotvení manželství jako svazku muže a ženy. Pořadatelé si kladou za cíl upozornit veřejnost na problémovost případné redefinice manželství, která by upřela dětem základní lidské právo na mámu a tátu. Předpokládaný počet účastníků je kolem tisíce lidí. Program se bude skládat z proslovů politiků a osobností veřejného života. Součástí akce je souběžný program pro děti a hudební doprovod Jindřicha Černohorského.

„Podle nezávislého průzkumu CVVM při Akademii věd v ČR setrvale klesá podpora přijetí tzv. manželství pro všechny. Lidé stále více vnímají, že cestou k ochraně menšin není měnit instituci manželství muže a ženy. A to tak, aby se do ní vešly všechny alternativy, které ve společnosti jsou. Že nejde o jakési narovnání práv, ale především o ohrožení základních lidských práv každého dítěte na to znát své rodiče, mámu a tátu a být jimi pokud možno vychováváno,“ vysvětluje Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu, která akci pořádá. „Na akci přijdou také zákonodárci, kteří dlouhodobě podporují rodiny, manželství, osobnosti veřejného života a neziskových organizací. Společně chceme vydat naší politické reprezentaci jasný signál, že českým občanům není jedno, že jsou bezprecedentně ohrožováni ti nejzranitelnější, tedy děti. Česká republika je vyspělou, demokratickou zemí a taková země má chránit práva těch nejzranitelnějších,“ uzavírá Jochová.

Dnu pro rodinu, který se koná od 14:00 do 18:00 na Palackého náměstí a v přilehlých Zítkových sadech, předchází mu ekumenická bohoslužba českých církví s účastí ukrajinských církví působících dlouhodobě v ČR. Ta se koná od 12:00 do 13:00 v Emauzském opatství.

Kontakt:

Jana Jochová, e-mail: kancelar@alipro.cz