Devoteam představuje 150 nejlepších technologií, které by letos měly být na vašem radaru

Praha 24. dubna 2023 (PROTEXT) – Společnost Devoteam s radostí oznamuje druhé vydání svého Tech Radaru, které navazuje na loňskou úspěšnou premiérovou edici. Letošní verze klade velký důraz na technologie, jež jsou perspektivní v kontextu “Cloud native”.

Podniky v posledních třech letech čelí hromadícím se výzvám různého druhu, přičemž nejefektivnějším prostředkem, kterým jim čelit, je jednoznačně digitalizace. Kvůli nedostatku zdrojů a dovedností se však někdy cítí být bezradné tváří v tvář množící se nabídce a rychle se vyvíjejícím inovacím. Úkolem a vášní odborníků společnosti Devoteam je právě ony inovace sledovat, testovat a následně si osvojovat ty nejmodernější řešení v oblasti cloudu, dat, vývoje aplikací, kybernetické bezpečnosti a dalších.

TechRadar je výsledkem odborného, vášnivého a nestranného zkoumání, které provedlo 96 technických lídrů v rámci Devoteam Group. Zahrnuje 150 technologií rozdělených podle strategických oblastí, které představují témata, na něž se organizace musí zaměřit, pokud se chtějí stát digitálními lídry. „Těchto 150 nových technologií bylo seřazeno podle stupně jejich vyspělosti a efektivity. Technologická odbornost je v naší DNA a to, aby z ní naši klienti mohli těžit, je naším posláním,“ vysvětluje Philippe Bournhonesque, technický ředitel skupiny Devoteam.

Vítejte v “Cloud native” éře

Cloud se rychle stává neomezenou zásobárnou digitálních zdrojů a ve firmách plní roli základního nástroje pro inovaci a adaptaci. Právě on umožňuje růst produktivity a zrychluje dobu uvedení na trh. Je to prostředek pro přetváření podniků a vytváření nových a odolnějších společností, které více odpovídají společenským očekáváním.

„Tyto nové převratné modely jsou vytvářeny cloudem, v cloudu a pro cloud. Jsou “Cloud natives”, tedy cloudoví rodáci, přičemž téměř všechny technologie představené v tomto TechRadaru 2023 jsou součástí tohoto hnutí. Společnost Gartner odhaduje, že do roku 2025 bude 95 % nových digitálních iniciativ založeno na platformách Cloud native! Cloud native je tedy strategickou záležitostí a společnosti se musí připravit na tuto novou éru, kdy jsou technologie a byznys provázány více než kdy dříve,“ komentuje Philippe Bournhonesque.