Články Astronergy ASTRO N7 sníží díky větším destičkám náklady na fotovoltaické elektrárny

Chang-čou (Čína) 14. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – 

Společnost Astronergy, průkopník v oblasti fotovoltaických modulů TOPCon typu n, oznámila, že její produktová řada ASTRO N7 TOPCon byla doplněna o nové série produktů se 66 obdélníkovými články, které jsou připraveny k uvedení do sériové výroby a přinášejí zákazníkům další skvělou příležitost k dosažení vyšších zisků a nižších nákladů na solární systémy.

66článkové produkty TOPCon, které představují rozšíření řady ASTRO N7, jsou stále vyráběny na základě nezávisle vyvinuté technologie článků TOPCon 3.0 společnosti Astronergy a pokročilé technologie zpracování článků SMBB, díky čemuž mohou dosahovat průměrné účinnosti přes 25,7 %.

Jedním z hlavních specifik, díky nimž jsou tyto výrobky zcela jedinečné, jsou 210mm obdélníkové křemíkové destičky typu n. Ve srovnání s běžnými destičkami M10 na trhu je plocha destiček 182×210 mm větší o více než 15,6 %, což umožňuje zlepšit účinnost článků a modulů a snížit náklady na jeden watt.

Na základě standardizované velikosti modulu, kterou dříve stanovila společnost Astronergy a další přední hráči ve fotovoltaickém průmyslu, se očekává, že 66 kusů obdélníkových článků umožní produktu ASTRO N7 s 66 články dosáhnout výkonu přes 615 W a účinnosti přeměny přes 22,8 %, což jsou v obou případech špičky v oboru.

U solárních systémů v užitkovém měřítku vykazuje 66článkový výrobek ASTRO N7 ve srovnání se 182mm čtvercovými moduly nižší náklady na rovnováhu systému (Balance of System, BOS), přičemž nízkonapěťové charakteristiky výrobku by mohly představovat přínos také pro konstrukci fotovoltaických systémů.

S cílem nabídnout zákazníkům po celém světě špičkovou kvalitu jsou 66článkové produkty rovněž vybaveny, stejně jako všechny moduly ASTRO N7, sklem s vysokou propustností, které by mohlo zvýšit míru propustnosti o 0,3 %, a zvýšit tak účinnost modulů, ale i účinně izolovat vodní páru a zlepšit odolnost panelů vůči životnímu prostředí.

Díky fóliím usměrňujícím světlo, teplotnímu koeficientu -0,29 %/℃, špičkovým parametrům LID&LETID, nízkému vyzařovacímu výkonu a skvělým mechanickým vlastnostem by výrobky s 66 články mohly zajistit nejméně 30 let stabilního výkonu s pouze 0,4% degradací za každý rok (2. až 30. rok).

Jako šestý nejlepší dodavatel fotovoltaických modulů na světě při globálních dodávkách vystupuje společnost Astronergy jako propagátor technologií a znalec trhu, který se důkladně zaměřuje na vývoj lepších a přizpůsobivějších produktů pro zákazníky.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2273444/A_poster_ASTRO_N7_66_cell_product.jpg 

KONTAKT: Jianwei Chen, jianwei.chen3@astronergy.com

 

PROTEXT