China Matters představuje video „Tweed Run in a Beijing Rhythm“, které vykreslí stylovou cyklistiku v Pekingu

Peking 21. listopadu 2022 (PROTEXT) – Cyklistika je víc než jen soutěžení v intenzivních závodech a dojíždění do práce po přetížených silnicích. Justin Kwan ze Spojených států rád tráví svůj volný čas ležérní jízdou na kole městem oblečený o něco elegantněji než průměrný cyklista.

Od studia na lokálních univerzitách až po skutečné usazení v Pekingu založil Justin vlastní značku obleků na míru. Justin se inspiroval světově proslulým závodem Tweed Run a zahájil „Suit Geek Ride“, jízdu, při níž si účastníci oblékají své nejlepší a nejklasičtější obleky a projíždějí Pekingem.

V novém videu Justin prozrazuje, že hutongy (malé uličky) zůstávají jeho oblíbenými místy pro projížďky poté, co projel starobylé i moderní památky Pekingu.

„V hutongu najdete spoustu opravdu kreativních míst, ať už jsou to malé kavárny, restaurace, anebo historická místa,“ řekl Justin.

Díky rovinaté topografii je Peking pro Justina a jeho přátele z celého světa ideální cyklistickou destinací. V tomto velkém městě se také nachází nespočet míst, historických i moderních, která jsou snadno dostupná na kole. V průběhu let byla v Pekingu zavedena opatření pro bezpečnější a pohodlnější jízdu na kole, například výstavba cyklotras a zlepšení systému sdílení kol.

Pro Justina už není cyklistika dopravním prostředkem, ale spíše způsobem života. „Chci podporovat udržitelnost. Ukázat lidem, jak snadné je prostě vypnout auto a naskočit na kolo,“ řekl Justin.

Kontakt: Jane Cheng

Tel: 008610-68996566

E-Mail: 1163514639@qq.com

YouTube odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Ji08olLPN9o